Ana sayfa » Hearthstone’da Başarılı Olmanın Yolları

Hearthstone’da Başarılı Olmanın Yolları

Online oyun platformları sık sık yeni oyunlar üretip eskilerin pabucunu dama atmaya çalışmaktadırlar. Her zaman başarılı olamasalar da bazen gerçekten iyi oyunlar piyasaya sürülebiliyor. Tıpkı 2015 yılının başlarında piyasaya çıkmış online kart oyunu Hearthstone gibi.

Blizzard tarafından üretilen bu oyun Heroes of Warcraft temalıdır. İlk olarak bilgisayardan oynanabilen bu oyun, insanların akıllı telefonlar ve tabletlere daha fazla ilgi göstermesiyle hem Android’de hem de IOS’ta oynanabilir hale geldi. Tamamen ücretsiz olan ve ücretsiz kalacak bu oyunda oyuncunun isteğine bağlı olarak uygulama içi satın alma noktaları da mevcut. Bu satın alma işlemiyle hızlı seviye geçebilir ve ekstra özellik kazanabilirsiniz. Tercih tamamen oyuncuya bırakılmıştır.

Hearthstone’da Başarıya Giden Yol

Piyasaya çıktığının henüz ilk aylarında en iyi 100 oyun listesine girmeyi başaran Hearthstone’da başarılı olmanın yolları aslında hemen hemen diğer oyunlar gibi. Öncelikle kart oyunlarına aşinalığınız olsa bile sık pratik yaparak öğrenmeniz daha sağlıklı sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır. Ancak online bir oyun olduğu için sisteme her girdiğinizde sistem size otomatik olarak gerçek bir oyuncu atayacaktır. Gerçek oyuncularla oynayıp sürekli kaybetmeniz oyuna olan motivasyonunuzu düşüreceği için yazılımcılar bu oyunu pratik yaparak öğrenebileceğiniz bir sistem geliştirmişlerdir.

Sanal oyuncularla yapacağınız oyunlarda önce basit kart gruplarıyla başlayabilir, seviye seviye ilerleyebilirsiniz. Bu sayede oyunun kendine özgü karakter takımlarını öğrenebilir ve ayrıca kuralları da benimseyebilirsiniz. Kuralları her oyun gibi ilk etapta biraz karışık gibi görünse de hem uygulama sizin hata yapmanızı engeller hem de yaptığınız pratikler kuralları pekiştirir. Ayrıca kurallar sayesinde hangi canavarın hangi güçlere sahip olduğu ve bu güçleri hangi durumlarda kullanabileceğinizin ayırdına varabilir kartlarınızı tam kapasite kullanabilirsiniz. Kurallar için bir küçük hatırlatma daha; Hearthstone’da başarılı olmanın yolları konusunda birçok forum vardır. Yeni ve gelişmekte olan bir oyun olduğu için karakterlerin özellikleri ve oyunun püf noktalarını bu kaynaklardan öğrenmeniz ustalık sürecinizi kısaltacak, sizi hızlıca profesyoneller arasına katacaktır. Ne kadar çok pratik o kadar az hata anlamına gelir.

Hearthstone oyununda kazanmaya başladığınız zaman işler lehinize gitmeye başlayacaktır. Her kazandığınız oyundan özel koleksiyon kartları ve altınlar kazanma imkânınız bulunmakta. Oyunun zorluk derecesine göre kazancınız da büyük ya da küçük olmakta. Kazanacağınız koleksiyon kartlarını ihtiyacınız olduğu zaman kullanabilir, kazandığınız altınlarla da seviyeleri uygulama içi satın alma yöntemiyle atlayabilirsiniz. Yani kazandığınız her oyun sizi devler liginin kapısına biraz daha yaklaştırır.

Amerika’yı Tekrar Keşfetmeye Gerek Yok

Heathstone oyununda başarılı olmanın bir diğer yolu ise daha önce başarılı olmuş kişilerin önerilerinin ve stratejilerinin bulunduğu sosyal medya sayfalarını takip etmektir. Başarıya gidilen yolu profesyonellerin hesaplarından görebilir aynı yolu izleyerek ulaşabilirsiniz. Profesyoneller özellikle zor mücadeleleri kazanma yollarını sık sık paylaşırlar.

Birebir oynanan dijital strateji kart oyunu ile profesyonel oyuncular arasına katılmanız işte bu kadar kolay. Hearthstone hakkında daha fazla bilgi almak ve oyunu tanımak için ise Hearthstone tanıtım sayfasına göz atabilir, diğer oyuncular ve bizler ile görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0
  • Can

    Dip not olarak ; sadece profesyonel platformda ki oyuncuların yayınlarını ve deck’lerini takip etmek, uygulamaya çalışmak maalesef yetmiyor. Cep telefonları ve tabletlerde bile oynanan bir oyun olmasının avantajıyla devamlı yeni desteler üzerinde çalışıp,pratik yapmak gerekiyor.

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.