Takip Et
Ana sayfa » Hearthstone » Hearthstone Tanıtımı

Hearthstone Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Siz değerli takipçilerimiz için bu gün, Warcraft serilerini takip eden oyuncuları yakından ilgilendiren Hearthstone oyununu inceledik. Hearthstone Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen bir kart oyunudur. Oyunu Microsoft Windows, OS X, iPad, İphone ve Android platformlarında oynama imkânınız bulunmakta. Unity oyun motoru ile hazırlanan Hearthstone 11 Mart 2014 tarihinde yapımcısı olan Blizzard Entertainment tarafından tüm dünyada aynı anda yayınlanmıştır. Sırasıyla iPad, Windows 8 Touch ve İphone /Android için tanıtılan oyunun oyuncu sayısı, 40 milyonun üzerinde olduğu bilinmekte.

Hearthstone Oynanış

Hearthstone, World Of Warcraft serisinden bildiğimiz oyuncu karakterlerinin temsil ettiği kartlarla oynanabilen bir kart oyunudur. Oyuna ilk başladığınızda klasik temel kartlarla başlarsınız. Oyun içerisinde isterseniz yapay zekâya karşı, isterseniz de çevrim içi oyuncularla karşılıklı maç yapabilirsiniz.  Oyun içerisinde dilerseniz ön ödemeli hizmet sayesinde değişik güçte farklı kartlar satın alarak rakiplerinize daha güçlü bir şekilde meydan okuyabilirsiniz. Ben oyun içinde para harcamam diyenlerdenseniz, oynadıkça ve belirli tecrübe puanlarını kazandıkça yeni kartların açıldığını da belirtmemizde yarar var.

Hearthstone, karşılıklı çevrimiçi oynanabilen bir strateji oyunudur. Arenada başka bir çevrimiçi oyuncuya karşı seçebileceğiniz dokuz farklı kahraman bulunmaktadır. Çevrim içi modda seçebileceğiniz kahramanlar Büyücü, Şaman, Rahip, Düzenbaz, Falcı, Avcı, Paladin, Savaşçı ve Druid’dir. Bu kahramanların dışında yapay zekâya karşı yapacağınız karşılaşmalarda farklı kartlar bulunmaktadır, bunun eşleştirmesi bilgisayar tarafından otomatik olarak yapılmaktadır.

Hearthstone, 40 milyonu aşan oyuncu sayısı ile Blizzard firmasının değerli oyunları arasında yer almakta. Durum böyle olunca oyunu da sürekli güncel tutmak ve yeni değişiklikler getirmek firmanın en önemli hedefleri arasında. Blizzard, 2015 Blizzcon oyun fuarında yaptığı açıklama ile The League of Explorers paketinin Hearthstone dâhil edildiğini belirtti. Yeni gelen bu paketle birlikte farklı yeni kartlar ve yeni zindan bosları eklenerek, oyun içerisinde mekaniği farklı mücadeleler oyuna dâhil edilmiş oldu.

Hearthstone Sistem Gereksinimleri

Özelikle World Of Warcraft oyuncularının oynanacak oyunlar listesine ekleyeceğini düşündüğümüz Hearthstone iki boyutlu F2P oyundur. Oyun iki boyutlu olunca sistem gereksinimleri içinde çok abartılacak özelliklere ihtiyaç duyulmamakta. Oyunu oynayabilmeniz için bilgisayarınızın minimum düzeyde Windows Xp işletim sistemi, İntel Pentium D ya da AMD Athlon 64 X2 işlemci, Nvidia GF 6800 (256 MB) ya da ATI Radeon X1600 (256 MB) ekran kartı, 2 GB ram kapasitesi ve son olarak 3 GB veri depolama alanının olması gerekmektedir.

Sizlerde yeni ve farklı oyun arayışındaysanız, bizi yani Oynanacak Oyunlar sitemizi takip etmeye devam edin.

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.