Ana sayfa » Herkesin Merak Ettiği Hanzo Genji Hikayesi

Herkesin Merak Ettiği Hanzo Genji Hikayesi

Çoğu kişi Hanzo Genji arasında bir olay olduğunu biliyor. Eğer oyun içindeki diyaloglardan duymadıysanız bile bu haftaki haftalık Shimada Showdown Weekly Brawl’dan ve Overwatch’un sadece Hanzo ile Genji için yayınladığı “Ejderhalar” adlı sinematikten bile bunu anlayabilirsiniz. Peki bu iki kardeş neden geçinemiyorlar? Sizler için bu sorunun cevabını toparladık.

Yeni duyanlar için söyleyelim; Hanzo ve Genji yüzyıllık sabıkalı bir uyuşturucu, silah ve suikast ile uğraşan ailenin oğulları. En büyük oğul olarak Hanzo, babasının ölümünden sonra Shimada klanının başına geçmesi gerekiyordu, fakat klanının bilge komitesi Hanzo’dan önce Genji’yi yanında yönetmesi için eğitmesini istediler.

Küçük kardeşi Genji biraz rahat birisiydi. Aile işlerinden dolayı rahat yaşamından vazgeçmek istemediğinden teklifi reddetti ve Hanzo ile Genji, Genji’nin görünen ölümüyle sonuçlanan bir kavgaya girdi. Kardeşinin katili olduğundan dolayı kendine nefret ve utanç duyan Hanzo, Shimada ailesine arkasını döndü.

Daha sonra Hanzo Genji ile girdiği savaştan kardeşinin sağ kaldığını ve Overwatch ile Doktor Angela Ziegler (Mercy) tarafından sibernetik bir robot olarak hayata getirildiğini öğrenir. Ailesinden gördüğü ihanete ve yeni robot bedenine kin duyan Genji, Overwatch’un da umduğu gibi Shimada ailesini devirmeyi görev edinir.

Genji Shimada’nın yok edildiğini sandıktan sonra Overwatch’tan en sonunda ayrılır. Fakat Shimada hayatta kalmıştır. Genji duyduğu kini arkasında bırakarak yarı insan yarı robot bedenini kabullenir. Zenyatta’nın himayesi altında Genji en sonunda içsel huzurunu bulur. Düşmanlarını lime lime etmeye kullandığı içsel huzurunu…

Bu sırada Hanzo, 10 yılını kendini affedebilmek için savaşlara ve amansız bir serüvene doğru yelken açıyor. Hanzo oyunda “Bütün ölümlerle onur gelir” , “Onur ile kefaret” der.

Hanzo ile Genji’nin hikayesi böyle. Bu hikaye hakkında sizlerin de yorumlarınızı bekliyoruz.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.