Takip Et
Ana sayfa » Halo 5 Guardians » Halo 5 Guardians Tanıtımı

Halo 5 Guardians Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Halo 5 Guardians; yayıncı olarak 343 Industries ve yapımcı olarak ise Microsoft yer almaktadır.  Çoklu oyunculu FPS oyun türüdür. Oyunu Xbox platformu üzerinden oynayabileceksiniz.

Oyun içerisindeki ilerleme sisteminin birçok oyundan farklı olduğunu görebileceğiz. Yaptığımız her doğru hareket ödüllendirilirken diğer yandan bu sayede oyunun sistemi ile tanışmış oluyoruz. Kısaca REQ ismi verilen sistem işinizi biraz şansa bırakabilir. Paketlerini açtığınızda yüksek seviye olanlara ulaşmanız için oyun içerisinde fazlaca vakit geçirerek birçok aksiyon sahnesine şahit olmalısınız.

Grafik yönünden ise güzel bir iş çıkardıklarını söyleyebiliriz 60 FPS alarak akıcı bir şekilde oynayabilirsiniz. Bunun yanında oyun içerisindeki müzikler sizin için etkileyici olacaktır, çünkü bundan önceki seriler ile beraber bir bütün halinde canlandırabileceğiniz muhteşem müziklere şahit olacaksınız.

Oyunun şuan Xbox One platformunda olması da oyunu konsol üzerinden daha zevkli ve rahat bir şekilde oynayabileceğinizi eminim ki size de hissediyorsunuzdur. Konsol oyunu olmasına rağmen detaylarda ve saniye kare durumları baz alındığını gerçekten göz doldurucu bir performans alabileceğinizi söyleyebiliriz.

Halo 5 Guardians’ın mevcut senaryosu bir önceki seri olan Halo 4’ün senaryo modundan 2 kat daha uzun olacağın söyleyebiliriz. Halo 5 Guardians içerisinde senaryo modunun dört kişiye kadar CO-OP oynanılabileceği söylenmişti. Diğer bir yandan bundan önceki serilere göre oyun alanları çok daha geniştir.

Oyun içerisinde farklı özellikler bulunmaktadır. Örneğin birçok oyundan farklı olarak koşarak omuz atabilirsiniz fakat bunun için belirli bir mesafeden hızınızı almanız gerekmektedir. Single senaryo modunda CO-OP olarak oynayabilir ve 4 kişi olarak ilerleyebilirsiniz. Eğer bir yara aldığınız veya düştüğünüz yerler olursa ekip arkadaşlarınız sizi ayağa kaldırabilir bu yüzden ekip olarak ilerlemeniz daha eğlenceli olacaktır. Bazı bölgelerde görebileceğiniz taretler sayesinde düşmanlarınıza karşı daha avantajlı olabilirsiniz, bu yüzden taretleri kullanmayı unutmayınız.

Yapay zekanın bol bol sizi kışkırtacağı ve kelimenin tam anlamı ile size nefes aldırmadan aksiyon sahnelerinden çıkartmayacağını düşünüyoruz.  Konsol FPS lerinin atası olarak tabir edebileceğimiz oyunda büyük bir keyif ile vakit geçirebileceğinize oynanacak oyunlar olarak inanıyor ve içerisinde bulunacağınız bol aksiyonlu sahnelerde şimdiden başarılar dileriz.

Uzun süredir MMORPG ve FPS oyunları oynayan, çoğunlukla bilgisayar oyunlarını tercih eden ama konsol oyunlarına da ilgisi olan bir kişi. Gününün çoğunluğunu bilgisayar başında geçiren ama bir o kadar da sosyal yaşamını ihmal etmeyen birisi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.