Half Life Tanıtımı

Half Life

Linux OS X PC PS2
Satın Al
7.8

OYLAR

Half Life Tanıtımı

Half-Life, geliştiricisi Valve Software olan ve Sierra Studios şirketi tarafından ilk dağıtımı yapılan ve ilk olarak 19 Kasım 1988 yılında Microsoft Windows platformuna, 14 Kasım 2001 yılında ise PlayStation 2 üzerinden oynanabilme imkanı bulmuş yılların efsanesi birinci şahıs nişancı FPS oyunudur. Oyunda Quake motorunun geliştirilmiş hali olan GoldSrc grafik motoru kullanılmıştır. Oynayabileceğiniz Platformlar ise Microsoft Windows ve PlayStation 2 platformu üzerinden oynayabilme imkanınız mevcuttur.

Half-Life, yılların efsane oyununu kısaca anlatırsak; FPS oyunlarının başlangıcı diyebileceğimiz bir oyun, bir çok kişi bu oyunu çocukluğundan bu yana biliyordur ve oynamayı bırakmamıştır diye tahmin ediyoruz. Oyunun bir hikaye bölümü mevcuttur bir de arkadaşlarınızla beraber oynayabileceğiniz hatta kendi sunucu bölümünüzü oluşturabildiğiniz bir ortam mevcuttur. Hikaye bölümünde devamlı olarak bazı bölümleri geçersiniz ve karşınıza çıkan uzaylı vb. yaratıkları öldürerek ve aynı zamanda bazı bulmacaları da çözerek bölüm bölüm oyunun sonuna ulaşmaya çalışırsınız. Hikaye bölümünde Dr. Gordon Freeman’ı yönetmektesiniz ve bulmacaları çözmekte size yardımcı olan hiç kimse yoktur. tek başınıza ilerlemek zorundasınız. Her bir bölümde ayrı bir öykü, ayrı bir sahne ile ilerleyeceksiniz. Bir bölümde ABD askeri olan Dr. Gordon Freeman tuzağa düşürülmüştür ve bayıltılarak esir alınmıştır.

Oyunun hikaye modu ilk çıktığı yıllarda büyük ilgi görmüş ve insanlar çılgınca tüm bölümleri bitirmek için saatlerce hatta günlerce bilgisayar başından kalkmadıklarını herkes bilmektedir.  Daha sonraları ise ilgi yavaş yavaş oyunun sunucu oluşturarak oyuncuların bir arada oynadığı veya LAN üzerinden bağlanarak arkadaşları ile birlikte keyifli dakikalar geçirdiği bir oyun haline gelmiştir. Oynayabileceğiniz çok fazla haritası bulunan bu oyunda isterseniz kendi haritanızı da oluşturabiliyorsunuz ve bu harita üzerinden arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz. En çok bilinen haritalarından birisi olan Crossfire haritası üzerinden çeşitli turnuvaların da düzenlendiği hatta bazı haritalarda en çok öldürme üzerine rekor denemelerinin de yapıldığını biliyoruz.

Dünyaca ünlü bu oyunun elliden fazla yayıncı tarafından yılın oyunu seçildiğini ve yıllar geçse de unutulmayacağını, oynanmaya devam edeceğini, özellikle de arkadaşlarınızla beraber her daim bir savaş halinde keyifli dakikalar geçirebileceğiniz bir oyun olacağı kesin.

Oyunu hem Single Player hem de MultiPlayer olarak oynayabilirsiniz. Oynanacak Oyunlar olarak eğer bu güne kadar oynamadığınız oyunlardan ise, bir zamanlar büyük bir ilgi görmüş bu oyunu oynamadan yeni oyunlara geçmemelisiniz. Oyunu steam üzerinden satın alabilirsiniz.

Şifremi Unuttum