Takip Et
Ana sayfa » Half Life » Half Life Tanıtımı

Half Life Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Half Life Tanıtımı Hakkında

Half-Life, geliştiricisi Valve Software olan ve Sierra Studios şirketi tarafından ilk dağıtımı yapılan ve ilk olarak 19 Kasım 1988 yılında Microsoft Windows platformuna, 14 Kasım 2001 yılında ise PlayStation 2 üzerinden oynanabilme imkanı bulmuş yılların efsanesi birinci şahıs nişancı FPS oyunudur. Oyunda Quake motorunun geliştirilmiş hali olan GoldSrc grafik motoru kullanılmıştır. Oynayabileceğiniz Platformlar ise Microsoft Windows ve PlayStation 2 platformu üzerinden oynayabilme imkanınız mevcuttur.

Half-Life, yılların efsane oyununu kısaca anlatırsak; FPS oyunlarının başlangıcı diyebileceğimiz bir oyun, bir çok kişi bu oyunu çocukluğundan bu yana biliyordur ve oynamayı bırakmamıştır diye tahmin ediyoruz. Oyunun bir hikaye bölümü mevcuttur bir de arkadaşlarınızla beraber oynayabileceğiniz hatta kendi sunucu bölümünüzü oluşturabildiğiniz bir ortam mevcuttur. Hikaye bölümünde devamlı olarak bazı bölümleri geçersiniz ve karşınıza çıkan uzaylı vb. yaratıkları öldürerek ve aynı zamanda bazı bulmacaları da çözerek bölüm bölüm oyunun sonuna ulaşmaya çalışırsınız. Hikaye bölümünde Dr. Gordon Freeman’ı yönetmektesiniz ve bulmacaları çözmekte size yardımcı olan hiç kimse yoktur. tek başınıza ilerlemek zorundasınız. Her bir bölümde ayrı bir öykü, ayrı bir sahne ile ilerleyeceksiniz. Bir bölümde ABD askeri olan Dr. Gordon Freeman tuzağa düşürülmüştür ve bayıltılarak esir alınmıştır.

Half Life Tanıtımı

Half Life Tanıtımı

Oyunun hikaye modu ilk çıktığı yıllarda büyük ilgi görmüş ve insanlar çılgınca tüm bölümleri bitirmek için saatlerce hatta günlerce bilgisayar başından kalkmadıklarını herkes bilmektedir.  Daha sonraları ise ilgi yavaş yavaş oyunun sunucu oluşturarak oyuncuların bir arada oynadığı veya LAN üzerinden bağlanarak arkadaşları ile birlikte keyifli dakikalar geçirdiği bir oyun haline gelmiştir. Oynayabileceğiniz çok fazla haritası bulunan bu oyunda isterseniz kendi haritanızı da oluşturabiliyorsunuz ve bu harita üzerinden arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz. En çok bilinen haritalarından birisi olan Crossfire haritası üzerinden çeşitli turnuvaların da düzenlendiği hatta bazı haritalarda en çok öldürme üzerine rekor denemelerinin de yapıldığını biliyoruz.

Dünyaca ünlü bu oyunun elliden fazla yayıncı tarafından yılın oyunu seçildiğini ve yıllar geçse de unutulmayacağını, oynanmaya devam edeceğini, özellikle de arkadaşlarınızla beraber her daim bir savaş halinde keyifli dakikalar geçirebileceğiniz bir oyun olacağı kesin.

Oyunu hem Single Player hem de MultiPlayer olarak oynayabilirsiniz. Oynanacak Oyunlar olarak eğer bu güne kadar oynamadığınız oyunlardan ise, bir zamanlar büyük bir ilgi görmüş bu oyunu oynamadan yeni oyunlara geçmemelisiniz. Oyunu steam üzerinden satın alabilirsiniz.

Half Life Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri:
İşlemci: 133 MHz Intel Pentium İşlemci
RAM: 24 MB RAM
Ekran Kartı: 8 MB Ekran Kartı
Hard Disk: 400 MB Hard Disk alanı
Ses Kartı: Windows uyumlu Ses Kartı
İşletim Sistemi: Windows 95, Windows 98,Windows NT 4.0

Önerilen Sistem Gereksinimleri:
İşlemci: 133 MHz Intel Pentium İşlemci
RAM: 32 MB RAM
Ekran Kartı: 16 MB Ekran Kartı
Hard Disk: 400 MB Hard Disk alanı
Ses Kartı: Windows uyumlu Ses Kartı
İşletim Sistemi: Windows 95, Windows 98,Windows NT 4.0

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.