Takip Et
Ana sayfa » Guild Wars 2 » Guild Wars 2 Tanıtımı

Guild Wars 2 Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Guild Wars 2, ArenaNet tarafından geliştirilen bir tür MMORPG oyunudur. Guild Wars serisi olan bu oyunu, Microsoft Windows platformlarında oynayabilirsiniz. Oyunun NCsoft tarafından yayınlanma tarihi ise 28 Ağustos 2012’dir.

Guild Wars 2 Hikâyesi

Guild Wars 2, çevrim içi oyuncularla oynanabilen çok oyunculu bir MMORPG oyun olarak karşımıza çıkmaktadır. Oyunun hikâyesi Eye of the North genişleme paketinden 250 yıl sonrasını ele almaktadır. Bu benzersiz hikâyenin geçtiği dünyanın adı Tyria’dır. Tyria yer altından gelen, beş başlı ejderhaya karşı direnişe geçmiştir. Guild Wars zamanında yaşamış bu ejderha tekrardan uyanarak Tyria üzerinde eşi benzeri görülmemiş bir yıkım yapmaktadır. Bulunduğunuz dünyayı kurtarmak ve bu Ejderha ile savaşmak sizin göreviniz ve insanlığın geleceği siz ve yardımcı ırklara bağlı. Asıl göreviniz Destiny’s Edge adlı loncanın eski üyelerini tekrar bir araya getirmektir.

Guild Wars 2 Hakkında Bilgi

Guild Wars 2, oyunu içinde beş farklı ırk ve bu ırklara özel sekiz farklı sınıf bulunmaktadır. Oyuna başladığınızda seçebileceğiniz ırklar sırasıyla Asura Irkı, Charr Irkı, Human Irkı, Norn Irkı ve Sylvari ırkıdır. Bu ırklar içerisinde seçebileceğiniz sınıflar ise Elementalist, Warrior, Ranger, Necromancer, Guardian, Thief, Engineer ve Mesmer.

Elementalist sınıfı, doğanın gücünü kullanan ırktır. Oyun içerisinde oldukça önemli bir karakter olmakla beraber ateş, hava, toprak ve su onun en önemli yardımcılarıdır. Bu sınıf oyun içinde dayanıklılık ve sağlık konusunda her ne kadar zayıf olsa da tek bir büyü sayesinde, rakiplerine büyük zararlar verebilir.

Ranger sınıfı, uzun mesafeli savaşın usta sanatçısıdır. Titremeyen elleri ve keskin gözleri sayesinde birçok konuda uzmanlaşmış savaş teknikleri bulundurmaktadır.  Ranger sınıfının diğer bir ayırt edici özeliği ise yanında ona eşlik eden sağdık bir hayvanının olmasıdır. Ranger oyuncuları kendi yanlarında 3 adet pet bulundurabilir ve bu petleri 12 farklı pet içerisinden dilediği bir tanesi ile değiştirebilir.

Warrior sınıfı, her oyunda olduğu gibi Guild Wars 2’de de hız ve gücüne güvenen ağır silahların ustası önemli bir sınıftır. Bu oyunda Warrior sınıfının benzersiz bir özeliği bulunmakta. Bu özelik rakibe indirilen her darbede, adrenalin salgısı salgılayarak gücüne güç katmaktadır. Her silah setinin özel bir vuruşu vardır ve bu vuruş için bu adrenalin sağlısı şart.

Oyuna katılmak için burada bulunan bağlantıya tıklayabilirsiniz ya da ana sayfamız üzerinden doğrudan KAYIT OL butonuna tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

Guild Wars 2 Sistem Gereksinimleri

Kısaca üç sınıfı sizler için açıkladık diğer oyuncu sınıflarını merak ediyorsanız bu oyunu oynanacak oyunlar listenize eklemenizi tavsiye ediyoruz. Oyunu denemeniz ya da daimi oynayabilmeniz için gerekli olan minimum sistem gereksinimleri ise aşağıdaki gibidir.

İşletim Sistemi: Windows Xp ya da daha üst seviye

İşlemci Tipi: Core 2 Duo E4400 2.0GHz

Ekran Kartı: GeForce 7800 GS ve ya Radeon X1800 Series 256MB

Ram Miktarı: 2 GB

HDD Veri Depolama: 25 GB

Uzun süredir MMORPG ve FPS oyunları oynayan, çoğunlukla bilgisayar oyunlarını tercih eden ama konsol oyunlarına da ilgisi olan bir kişi. Gününün çoğunluğunu bilgisayar başında geçiren ama bir o kadar da sosyal yaşamını ihmal etmeyen birisi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.