Takip Et
Ana sayfa » Forza Motorsport 6 » Forza Motorsport 6 Tanıtımı

Forza Motorsport 6 Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Forza Motorsport 6, geliştiricisi Turn 10 Studios olan ve yayımcılığı ise Microsoft Studios tarafından üstlenilen yarış oyunudur. Forza Motorsport serisinin yeni serisi olarak yarış severlerin büyük ilgiyle beklediği oyun olarak karşımızda. Oyunu Xbox One platformu üzerinden oynayabileceksiniz.

Her zaman olduğu gibi Forza Motorsport severlerinin ilgiyle beklediği ve takipçilerini çıkması için delirten bir oyun olarak güzel bir yapımla yeni serisine de büyük bir ilgi var. Oyunda yarış simülasyonu tarzında olduğundan ve oyun içindeki araba çeşitliliğinin bir hayli fazla olmasından dolayı çok sevileceğe benziyor. Diğer oyunlara göre Forza’nın araç çeşitliliğinin bu yapımda da bir hayli fazla olduğunu görüyoruz ve bu durumda yine kendisine yeni oyuncu kitlelerini çekeceğini biliyoruz. Oyunda gördüğünüz birçok aracı belki hayatınız boyunca görmediniz veya internette arama yaparken karşınıza çıkan araçlardan biri olmadığını fark edeceksiniz.

Oyunda araba detaylarının ne kadar yüksek olduğunu sizlere buradan yazsak bile az kalacaktır. Çünkü görmeden bu kadar net ve detaylı bir araba modellemesi olamaz. Oyun tamamen en uç noktasına kadar 3 boyutlu şekilde hazırlanmış basit diyebileceğiniz bir bölüm bile çok ayrıntılı bir şekilde ele alınmış. Araç modellemesini beğeneceğiniz kesin çünkü daha üstüne çıkan bir oyun şuan için yok gibi.

Oyun sürüş bakımından gayet zevkli dakikalar sunuyor çünkü en basit su birikintisi bile size çok farklı gelecek aynı şekilde yolun bozuk olmasını hissetmeme olanağınız yok çünkü tam anlamıyla bunu en iyi derecede size hissettirmektedir. Araç çeşitliliği çok evet ama bu kadar değil her araç size ayrı bir his veriyor ayrı bir oynanış zevki veriyor bu da oyunu diğer yarış oyunlarından farklı kılan diğer bir özelliği olacaktır. Bu kadar detaylı olduğunu söyledikten sonra hava durumundan çok bahsetmiyoruz çünkü gayet iyi ve hoş bir şekilde size o havayı yaşatıyor. Oyunu bir direksiyonla oynamanın da büyük bir heyecan ve adrenalin yaşattığını söylemeliyiz.

Her yarış oyununda olduğu gibi modifiye kısmı bu oyunda da var ama bir NFS oyunlarındaki kadar değil basit bir modifiye sistemi oyuna entegre edilmiş fakat bu durumun siz yarış severleri çokta etkileyeceğini düşünmüyoruz. Basit olan spoiler, tanpon vb. parçaları değiştirebiliyorsunuz.

Oynanacak Oyunlar olarak yarış oyunlarını severlerin Forza Motorsport 6‘yı denemeden fikir edinmelerini istemiyoruz, bir göz atmanızı ve bu denli detaylı bir yapıya sahip oyunu atlamamanızı öneriyoruz.

Forza Motorsport 6’da keyifli yarışlar yapacağınızı ve büyük bir heyecan yaşayacağınızı unutmayın.

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.