Takip Et
Ana sayfa » Fortnite » Fortnite Tanıtımı

Fortnite Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Yapımcısı Epic Games ve People Can Fly olan ve yayıncılığı da yine Epic Games tarafından üstlenilen inşaa etme ve buna artı olarak hayatta kalma oyunudur. Fortnite adını ilk olarak 2011 yılında duyduk ve çıkana kadar büyük merak uyandırmıştı.

Fortnite‘ın kısaca hikayesi; dünyaya nereden indiği belli olmayan düşmanları bir grup kahraman savunarak püskürtmeye çalışmaktadır. Bunun içinde düşmanların geldiği yerleri geri alarak tüm bölgeleri korumamız gerekiyor. Genelde düşmanların geçitlerini kapatarak bu şekilde savunmayı yapmamız gerekiyor. Tabi sadece düşmanları geri göndermek yeterli olmuyor ayrıca etrafınızda bulunan maddelerle bir şeyler inşa etmeniz gerekiyor. Bu yerleri de sadece inşaa ederek bırakmak yeterli olmuyor gece vakitlerinde de korumaya ihtiyacınız var. Oyun işte bu inşaa işine baya önem vermiş ve çok detaylı bir şekilde ilgilenmiş görünüyor. İnşaat sisteminde herşey tek tek özenle işlenmesi gerekiyor. Çünkü inşaa etmiş olduğunuz yeri savunmak için belirli stratejik bölümlere ihtiyacınız olacak ateş etmek istediğinizde size en uygun yeri ayarlamanız sizin için faydalı olacaktır.

İnşaa etmek ise o kadar kolay olmayacak gündüzleri etraftan bazı maddeleri toplamanız gerekiyor ve inşaat malzemelerimizi tüm haritayı arayarak toplayabiliyoruz. Eğer bir şey inşaa etmek istiyorsanız kaynakları toplamadan yapamazsınız.

Fortnite‘da 3 farklı sınıf mevcut; Commando, Constructor ve Ninja şeklinde. Oyunun yapay zekası ise gayet güzel bir şekilde işlenmiş ve yetenek konusunda gözle görülür bir güçlü yapıya sahip. Fakat oyunda sadece yapay zeka ile savaşmak durumunda değilsiniz, Pvp özelliğiyle de keyifli bir oyun geçirebilirsiniz. Arkadaşlarınızla büyük bir heyecan içinde ve keyifli dakikalar geçirebileceğiniz bir oyun olduğunu unutmadan söylemeliyiz.

Görsel açıdan sade ve oyuncu gözünden bakıldığında iyi derecede grafiklerin tercih edildiğini görüyoruz. Firmadan yapılan son açıklamaya göre free2play olarak piyasada adını üst sıralara taşıyacağı belirtildi.

Oyunu oynayabileceğiniz platformlar konusunda ise Mac kullanıcılarını sevindirecek çünkü Mac içinde gelecek ve tabi ki PC üzerinden de oynayabileceksiniz.

Oynanacak Oyunlar olarak arkadaşlarınızla oynamak için aradığınız oyunlar arasında kesinlikle olması gerektiğini düşündüğümüz bir oyun ve sizin tarafınızdan sevileceğini düşünüyoruz.

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

4 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.