Ana sayfa » FIFA 17 Tanıtımı ve Çıkış Tarihi

FIFA 17 Tanıtımı ve Çıkış Tarihi

Kuşkusuz video oyunları oynayanların en az bir kere bile olsa futbol oyunlarını oynadığını görmüşsünüzdür. Büyük bir kitleye hitap eden bu oyun türü her sene belirli aralıklarda o yıl için hazırlanmış yeni oyununu duyurur. Bu sene de tanıtılan yeni FIFA oyunumuz, PES serisine sıkıntı çıkaracak türden yeniliklerle geliyor. FIFA 17 çıkış tarihi ve yenilikler ile rakibi PES serisine büyük bir darbe vuracak gibi gözüküyor.

Son zamanlarda EA Games tarafından Türk oyunculara destek azımsanamazdı ve bu azımsanamayacak gayreti FIFA serisine de yansıttılar. FIFA 16’da Türkçe dil desteği ve Türkiye 1. Lig’i önemli gelişmelerdi. Türk oyuncuları orjinal oyun almaya teşvik eden bu gelişmeler satış rakamlarına da yansıdı.

EA Sports çatısı altında geliştirilen oyun geçtiğimiz günlerde tanıtıldı ve daha önce görülmemiş özelliklerle futbol kategorisine yeni bir imaj kazandıracak gibi görünüyor. Kapak fotoğrafını süsleyecek isimler ise Real Madrid’ten James Rodriguez, Chelsea’den Eden Hazard, Manchester United’tan Anthony Martial ve Borussia Dortmund’tan Marco Reus’u görüyoruz.

fifa-17-frostbite

Resmi tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

  • Duran toplar tamamen yenilendi. Kornerler, penaltılar, serbest vuruşlar tüm duran top organizasyonları ve kontrolleri yenilendi artık daha yaratıcı ve daha fazla varyasyon olacak.
  • Pending Pushback adı verilen yeni sistem sayesinde özellikle ikili mücadeleler daha detaylı olacak oyuncular bu mücadelelerde daha fazla ve etkili hamleler yapabilecek.
  • Yeni yapay zeka sayesinde boştaki oyuncular daha iyi koşular yapacak. Bu sayede daha iyi paslar atabileceksiniz ve daha farklı ataklar geliştirebileceksiniz.
  • Yeni yapay zeka sayesinde daha etkin, öğrenen anlık kararlar verebilen bir savunma sistemi olacak bu sayede savunma yapmak daha keyifli bir hale gelecek.
  • Hücumlarda daha iyi organizasyonlar yapabilecek ara paslarda daha çok seçeneğe sahip olacaksınız. Son vuruşlara da bir çok yenilik gelecek.

FIFA 17’de Frostbite motoru kullanılacak ve gerçekçiliği en üst seviyeye çıkarmak için uğraştıkları ortada. Oyun mekaniklerinin gelişmesi anlamında önem arz eden tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Önemli yeniliğe geçecek olursak, önceki futbol oyunlarında futbol kariyeri modu bulunuyordu. Fakat bu modda sadece futbolla ilgileniyorduk, yaşama dair pek bir detay bulunmuyordu. Yeni FIFA oyunumuzda ise The Journey yani Yolculuk adında bir mod bulunuyor. Yolculuk modunda bir futbolcuya kariyeri boyunca tanıklık edeceğiz ve onu yönlendirmede etkin rol üstlenecek kişi biz olacağız. Özel hayatından futbol hayatına kadar birçok detay olacak ve asıl yenilikten kastım buydu. Bu modun tanıtım videosundan iki seçenek çıkıyor. Bunlardan biri tanıtımda bulunan Alex Hunter isimli genç futbolcu ile kariyer modunu oynayacak olmamız. Bir diğeri ise kariyer modunda kendi oluşturduğumuz futbolcu ile maceraya atılmak. Eğer ikinci seçenek oyunda bulunursa gerçekten devrim niteliğinde bir gelişme olacağından şüpheniz olmasın. FIFA 17 çıkış tarihi ile beraber bu oyun modunu da görmüş olacağız.

The Journey (Yolculuk) tanıtım videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak oyunun çıkış tarihine gelelim. FIFA 17 çıkış tarihi 27 Eylül 2016’da sizlerle olacak. Oyun PC, Xbox One ve PlayStation 4 platformları için uyumlu olacak.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.