Takip Et
Ana sayfa » FIFA 16 » FIFA 16 Tanıtımı

FIFA 16 Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Geliştiricisi EA Canada ve yayımcılığını üstlenen şirket ise  olan bir futbol oyunudur. Fifa serisinin yeni oyunu ve bu serinin tam tamına yirmi üçüncü oyunudur. Fifa 16‘da hem kadın hemde erkek futbolcular bulunmaktadır. Oyun bir önceki seriye göre çok fazla gelişim göstermiş görünüyor. Şimdi bu gelişimlerden birkaçını sizlere anlatalım.

En çok sevileceğini tahmin ettiğimiz özellik gol attığınızda artık otomatik sevinme hareketleri yerine sizin tarafınızdan istediğiniz hareketler seçilerek futbolcunun o hareketi yapmasını sağlayabiliyorsunuz.  Taraftarlar gerçekçi bir yapıya sahip ve her maçın durumuna göre hareket edebiliyorlar. Oyundaki grafik kalitesinin ne kadar düzgün olduğunu ilk girişte anlıyorsunuz, futbolcuların gerçekçiliği veya sahanın gerçekçiliği dikkatinizden kaçmayacak kadar güzel. Gelelim bir maçın bizce en önemli oyuncusuna işte karşınızdaki kişi kaleci bu seride kaleci yaptığımız maçlara göre kaleciler biraz daha gerçeğe yakın yapılmış, topları tutma şekilleri olsun zekice davranışları olsun daha hoş bir görünüme sahip. Görsel demişken formalardan bahsetmeden geçmemek lazım, kulüplerin tüm formalarını bulabileceksiniz ama bunlardan bazıları kapalı olarak görünmektedir. Bu formalardan hangisini almak istiyorsanız onu açmak zorundasınız. Eski serilerde futbolcu yere düştüğünde ve tekrar kalktığında formalar tertemizdi, ütüsü bile bozulmamış şekilde dururdu işte bu ayrıntıyı bile düşünerek yeni bir görsel daha eklemişler artık yere düştüğünüzde eğer çamur bir zeminse formada kirlenecektir, işte gerçekliğe ne kadar önem verildiğini buradan anlayabilirsiniz.

Oyunun oynanış şekline biraz bakacak olursak; SinglePlayer oynayabileceğiniz gibi MultiPlayer şekilde arkadaşlarınızla beraberde oynayabiliyorsunuz. Ayrıca kendi takımınızı kurmak istiyorsanız burada istediğiniz futbolcuyu satın alabiliyorsunuz, satın alırken isterseniz trade sistemini yani başka bir kişiden istediğiniz futbolcuyu satın alabilir veya oyun içerisindeki paketlerden açarak istediğiniz futbolcuyu bulmaya çalışabilirsiniz. Futbolcu paketlerinin tamamen ücretsiz olduğunu söyleyemeyiz, oyundaki paranız bitmişse ekleme yaparak devam edebilirsiniz ve bunun içinde tabiki biraz ücret ödemeniz gerekebilir.

Futbolcu alış satış yöntemi ile kendi takımınızı kurabilir ve kimsenin alt edemeyeceği bir takım ile tüm rakiplerinizi yenebilirsiniz. Oynanacak Oyunlar olarak size kısaca Fifa1 6 dan bahsettik, bu incelememizde diğer yapılan incelemeler gibi Pes2016 ile karşılaştırma yapmayı tercih etmedik.

Oyunu tavsiye ettiğimizi de unutmadan söyleyelim!

Fifa 16‘yı oynayabileceğiniz platformlar ise; PC, PS3-4 ve Xbox One-360 platformları üzerinden satın alabilirsiniz.

Uzun süredir MMORPG ve FPS oyunları oynayan, çoğunlukla bilgisayar oyunlarını tercih eden ama konsol oyunlarına da ilgisi olan bir kişi. Gününün çoğunluğunu bilgisayar başında geçiren ama bir o kadar da sosyal yaşamını ihmal etmeyen birisi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

1 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.