Ana sayfa » Fenerbahçe eSpor Takımı Çıkarıyor!

Fenerbahçe eSpor Takımı Çıkarıyor!

Fenerbahçe’den Oyun Severlere Güzel Haber; Fenerbahçe eSpor Takımı

Geçtiğimiz sene Ocak ayı içerisinde Aces High eSpor Klübü ile Beşitaş Spor Kulübü arasında yapılan anlaşma ile Beşiktaş Spor Kulübü eSpor sektörüne giriş yapmıştı. Geçtiğimiz her gün popülerliğini arttırmaya devam eden League of Legends oyununda başarılı olan Beşiktaş, oyun gündemine sık sık gelmişti. Beşiktaş Spor Kulübü’nün eSpor sektörüne girdikten sonra, diğer profesyonel takımlarında bu tür girişimlerde bulunacağı kaçılmayacak bir gerçekti ki gün içerisinde tahminler gerçekleşmeye başladı. İşte o takımlardan biri de, Fenerbahçe eSpor Takımı oldu!

Beşiktaş’ın Ardından Fenerbahçe eSpor Takımı Kuruyor

Geçtiğimiz sene içerisinde kurulan Team Aurora Esports Club adlı League of Legends takım ile Fenerbahçe Spor Klübü arasında ki anlaşma için görüşmeler uzun bir zamandır devam ediyor.

Galatasaray Spor Kulübü’nden herhangi bir açıklama yapılmasa da, sezonun başından itibaren Fenerbahçe Spor Kulübü’nün eSpor takımı kuracağı konuşuluyordu. Bu dedikoduların ortaya atılmasındaki en büyük durum ise Team Aurora Esports Club takımının sahibi Doğan Dirim’in Fenerbahçe Kongre üyesi olması ve Doğan Dirim’in Fenerbahçe yönetimine olan yakınlığıydı. Twitter’da kulüp yönetimine yakınlığı ile bilinen bir taraftar hesabının Doğan Dirimi’i takip etmesi de, Fenerbahçe’nin Team Aurora Esports Club ile güçlerini birleştirdiğinin de bir kanıtı olabiliyor.

Esportnow adlı internet sitesi tarafından yapılan açıklamaya göre Team Aurora Esports Club’ın satış işlemlerinin başarılı bir şekilde gerçekleştiğini görmekteyiz.

Kesin olarak herhangi bir açıklama bulunmasa da, Fenerbahçe eSpor sahnesine ne şekilde dahil olacağı ise ayrı bir merak konusu. Beşiktaş Spor Kulübü, eSpor takımına sadece isim hakkı vermiş ve herhangi bir şekilde maddi yardımda bulunmamıştı. Fenerbahçe Spor Kulübünün ise takımın kuruluşunda ve mali giderlerde aktif rol oynayıp oynamayacağı her iki taraftan gelen açıklama sonrasında kesinleşecektir.

Oynanacak Oyunlar ekibi olarak Fenerbahçe’nin de bu sektöre giriş yaptığını görmek ve oyunculara yapılan mali yardım sayesinde eSpor keyfini daha da artıracağı gibi bu sektöre diğer spor takımlarının da dahil olacağını düşünüyoruz. Umuyoruz ki yapılan turnuvalarda ülkemizi temsil edecek eSporcular çoğalarak, eSpor sektöründe ülke olarak büyümeye devam ederiz.

Uzun süredir MMORPG ve FPS oyunları oynayan, çoğunlukla bilgisayar oyunlarını tercih eden ama konsol oyunlarına da ilgisi olan bir kişi. Gününün çoğunluğunu bilgisayar başında geçiren ama bir o kadar da sosyal yaşamını ihmal etmeyen birisi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.