Ana sayfa » Far Cry Primal Severler İçin Yeni Mod!

Far Cry Primal Severler İçin Yeni Mod!

Far Cry Primal İçin Yeni Mod

Ubisoft’un bu yılın ilk çeyreğinde yayınlanan yeni oyunu Far Cry Primal, yeni bir mod ile birlikte kullanıcılarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Ubisoft’un yaptığı açıklamaya göre daha gerçekci ve daha zorlu bir oynanış ortamı sunacak olan survivor modu, 12 Nisan tarihi itibariyle tüm kullanıcılara ücretsiz olarak sunulacak. Peki, bu zorlu Far Cry Primal Yeni Mod ile birlikte oyun içerisinde bizleri ne bekliyor? Gelin hep birlikte bunlara bir göz atalım.

far cry primal yeni mod

Far Cry Primal Yeni Mod Hakkında Tüm Ayrıntılar

Survivor moduyla birlikte oyun kahramanımız Takkar için işler bir hayli zorlaşıyor. Öncelikle modla ilgili bilinmesi gereken en temel özellik, bu modla oyuna başladığınızda eğer ölürseniz, herşeye en baştan başlıyorsunuz. Evet, ”haydaaa!” dediğinizi duyar gibiyiz. Eğer bu modda oynayacak kadar kendinize güveniyorsanız, yapacağınız en küçük bir hatanın sizi survivor modunun en başına geri götüreceğiniz bilmeniz gerekiyor. Ancak tamamen umutsuzluğa kapılmayın. Çünkü oyun içerisindeki bazı görevler yeniden doğma seçeneği içeriyor.

Survivor, ‘hayatta kalma’ modunda karakterimizin oyun içerisinde hareketleri normal moda göre daha kısıtlı. Oyuna eklenen Stamina sistemi, karakterin oyun içerisindeki eforuna göre azalıyor ve azalmasıyla birlikte karakter güç kaybettiği için hareket kabiliyeti ve dayanıklılığı da bir hayli azalıyor. Azalan stamina’yı yeniden doldurmak içinse karakterin dinlenmesi/uyuması gerekiyor. Eminim bir çoğunuz normal moddan karakterin nasıl uyutulacağını biliyorsunuzdur. Survivor modunda oyundaki düşman kabilelerin dayanıklılığı daha da artıyor. Bu da sizi epey zorlayacak ancak hemen panik yapmayın, çünkü oyun içerisinde gezerken düşman ve yırtıcı yaratıklarla normal modda olduğundan daha az karşılaşacaksınız.

Oyun içerisindeki mini harita, hayatta kalma moduyla birlikte tamamen deaktif durumda. Tabiki olay sadece bununla sınırlı değil, çünkü yolunuzu bulmaya çalışırken sizi daha sisli bir harita bekliyor olacak. Bu da görüş alanınızı bir hayli kısıtlayacak. Görevler sırasında gideceğimiz noktaları bulmak, yolda aniden neyle karşılaşacağımızı bilememek kulağa heyecanlı geliyor. Fast travel modunu kullanmak istemeyebilirsiniz çünkü her kullandığınızda stamina ve yiyecek kaybedeceksiniz. Hayatta kalmaya çalışan karakterimiz Takkar, survivor moduyla birlikte doğa şartlarına karşı daha savunmanız durumda. Ateşe ve soğuk havaya karşı her zamankinden daha dayanıksız. Diğer bir olay ise, Takkar’ın pet’i baykuşu kullanarak yağmur gibi iklim olaylarını kontrol edemeyecek olması.

Survivor moduyla birlikte hayvan evcilleştirmek de eskisi kadar kolay olmayacak. Evcilleştirmek istediğiniz hayvanın hp’sini yarı yarıya düşürmeniz gerekecek. Sonrasında ise verdiğiniz yemle birlikte hayvanı evcilleştirebileceksiniz. Bir diğer konu ise ölen hayvanınızı bir daha geri getiremeyecek olmanız. Hayvanınız öldüğü anda yeni bir hayvan arayışına düşmeniz gerekecek. Bu kadar kısıtlayıcı haberden sonra bir de iyi haber verelim. Survivor moduyla birlikte avcı görüşü (hunter vision)’nün süresi artacak.

Far Cry Primal Yeni Mod 7 Nisan tarihinde Twitch üzerinden gösterimi yapılacak olan Far Cry Primal Survivor Mode, 12 Nisan tarihi itibariyle oyuna eklenecek. Ayrıca bu yamayla birlikte PC kullanıcıları için 4K çözünürlük seçeneği de aktif hale gelecek.

Oynanacak Oyunlar ekibi olarak tüm oyun haberleri ile sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz bizi takip etmeyi unutmayın!

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

4 1
  • Baransel Önal

    Harika bir oyun herkese tavsiye ediyorum, mapi büyük ve yan görevlerle birlikte gerçekten uzun bir hikayeye sahip.

  • Toprak

    Far Cry 3 Ve Far Cry 3 Blood Dragon DLC sini oynadım. Gerçekten Çok Çok uzun sürdü. Günlük Ortalama 10 saat iş hayatım mevcut . Arta kalan zamanlarımdan 4 5 saat vakit geçirerek Serinin 3. oyununu bitirmek çok zaman almıştı. Henüz Daha Primal’i Satın alamadım ancak 4 gözle bir nebze indirime girmesini bekliyorum Steam’da. Umarım Steam bizi üzmez ve hatrı sayılır bir indirim gerçekleştirir Çünkü ortalama 3 ay sonra 60 70 tl olacak oyuna su an 179 TL vermeyi gerçekten istemiyorum 🙂

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.