Ana sayfa » Far Cry: Primal bir geri dönüşüm kutusu mu?

Far Cry: Primal bir geri dönüşüm kutusu mu?

1 Mart 2016 tarihinde Steam üzerinden 150₺ olarak fiyat biçilerek satışa sunulan, yapımcılığını ise aziz Ubisoft’un üstlendiği Far Cry: Primal bir geri dönüşüm kutusu mu? Daha önce Far Cry serisini oynayan oyuncuların çoğundan aynı tepkiler geliyor. “Far Cry: Primal rezalet ve tamamen bir para tuzağı.” Peki gerçekten dedikleri kadar var mı yoksa bu sadece Ubisoft’u karalama kampanyalarından birisi mi?

Kasım 2007 tarihinde Assassin’s Creed serisini piyasaya sürmesiyle büyük bir çığır açan Ubisoft, oyunculardan oldukça olumlu tepkiler aldı. Dinamik grafikler, hoş mekanikler ve güzel bir hikayeye sahip olan AC, yıllar geçtikçe kendini tekrar etmeye başladı ve oyuncular tarafından hoş olmayan tepkilere kurban gitti. En son ise Syndicate oyunu ile biraz da olsun olumlu tepkileri yakaladı ve hoş bir yapıt ortaya çıkardı.

Far Cry: Primal’da olay nedir? Neden geri dönüşüm kutusu olarak nitelendirildi?

Far Cry serisini daha önce oynayan diğer oyunculardan gelen ilk tepki mekaniklerin tamamen aynı olduğu yönündeydi. Bu da haliyle beklentisi yüksek olan oyuncuları hayal kırıklığına uğrattı. Bunlar arasında en öne çıkan ise harita meselesi. Ubisoft, Primal haritası olarak Far Cry 4’ün haritasında birkaç değişiklik yaptıktan sonra oyuna entegre etti. İşte o ünlü “kopya” haritalar bu şekilde;

Far Cry 4'ün haritası

Far Cry 4’ün haritası

Far Cry: Primal'ın haritası

Far Cry: Primal’ın haritası

Bilmeyenler için üzerinden tekrar geçelim, Far Cry: Primal Orta Avrupa’da geçerken Far Cry 4 Asya’da geçiyor. Oyun içerisinde iki haritayı karşılaştırdığımızda da “yeterince” farklı gözüktüğünü söylemeden de bitirmeyelim.

Bu haritayı ve oyundaki diğer mekanikleri göz önünde bulundurduğumuzda akla tek bir soru geliyor. Far Cry serisi de Assasin’s Creed serisi gibi kendini tekrara mı mahkum ediyor? Ubisoft zaman ve maddi tasarruf için mi bu yolu seçti yoksa arka planda yatan başka sebepler mi var?

Sizin düşünceleriniz neler? Far Cry serisinin geleceği sekteye mi uğrayacak yoksa bu tarz küçük tekrarlar sorun edilmemeli mi? Fikirlerinizi bizimle yorumlar kısmında paylaşın!

World of Warcraft, Overwatch ve DC Comics hastası, ağır oyuncu, deli dolu bir insan. Zamanını genelde bilgisayar ve konsol oyunlarına ayırsa bile sosyal bir kişiliğe sahip. Ayrıca psikoloji ise tutkularından sadece birisi!

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

1 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.