Takip Et
Ana sayfa » Far Cry 4 » Far Cry 4 Tanıtımı

Far Cry 4 Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Far Cry 4 Tanıtımı Hakkında

Far Cry serisi Crytek tarafından geliştirilen ve üç Türk yazılımcının da arasında bulunduğu Ubisoft tarafından yayınlanan bir FPS oyun serisidir. Detaylar için  Far Cry 4 Tanıtımı yazımızı okumaya devam ediniz.

Kısaca Far Cry 4‘ün hikayesinden bahsedecek olursak eğer hikayenin kahramanı Ajay Ghale Kyratlı annesinin küllerini alabilmek için ülkeye gelmiştir ve kendisini başlatılmış olan bir devrimin arasında bulmuştur.

Bildiğiniz tüm ezberleri bozacak şekilde tasarlanmış olan oyunun yapay zekası sizi kendisine hayran bırakacaktır. Bulunduğunuz bölgeye özel sesler ve daha farklı çarpıcı özellikler sizleri bekliyor. Oyun içerisinde birden fazla keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.
Oyun içerisinde düşmanlarınıza dikkat etmeniz gerektiği gibi doğanın yaratıklarına da dikkat etmelisiniz ve sizi gerçekten zorlayabilirler. Birçok dini heykeller, harabeler veya köy atmosferinin farklı görüntülerine tanık olabileceğiniz farklı görsellikler oyun içerisinde bulunmaktadır.

Oyun içerisinde hikayeye göre asıl amacınız baskıcı devlet yönetimine karşı direnmeniz, savaşmanız ve bunun sonucunda olduğunuz ülkeye özgürlüğü tekrar getirmeye çalışmanız. Kule ele geçirme olarak tabir edebileceğimiz Kyrat bölgesinde bulunan yayın yapan kuleleri ele geçirmeniz gerekmektedir ve kuleyi ele geçirdiğinizde etrafında olan tüm yan görevleri görebileceksiniz.

Far Cry 4 Tanıtımı Hakkında

Far Cry 4 Tanıtımı Hakkında

Kuleleri ele geçirirken dikkat etmelisiniz ve herhangi bir hata yapmamalısınız çünkü düşman destek kuvvetlerinin bölgeye gelmesini tabii ki istemezsiniz sanırım. Kuleyi ele geçirmenizin sonrasında düşman kuvvetleri ara ara tekrar saldırılarda bulunacaklardır fakat bu zamanlarda da ele geçirdiğiniz kuleleri savunmanız gerekecektir işte burada zorlu mücadeleler başlıyor demektir.

Oyun arayüzünde bir yetenek ağacınız bulunmakta ve bunlar Filler ve Kaplanlar olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu yetenekleri saldırı ve savunma olarak nitelendirebiliriz. Kyrat puanınızı, beceri seviyenizi, paranızı oyun ara yüzü bölümünden görebilirsiniz. Beceri puanlarınıza göre yetenek ağacınızı geliştirebilir ve para ile silah alabilir veya geliştirebilirsiniz. Örneğin oyun içerisinde bazı yaban hayvanlarını avlayarak çanta seviyenizi geliştirebilir cüzdanınızı geliştirebilir ve daha fazla silahlar alabilirsiniz, buna benzer olarak birçok farklı özellikler bulunmaktadır.

CO-OP modu sayesinde herhangi bir kuleye saldırı düzenlerken dostlarınızın yardımı ile daha kolay ve organize bir şekilde planlar yapabilir ve ele geçirebilirsiniz. Diğer bir mod olan Chronicles yani 5vs5 çoklu oyuncu modunda ise büyük bir çevre içerisinde savaşabilirsiniz.

Görsel ziyafetin ve aksiyonun bol olacağı Far Cry 4 oyunu içerisindeki harita ve çeşitli bölgelerde iyi eğlenceler ve saldırı yapacağınız kulelerde şimdiden Oynanacak Oyunlar olarak bol şans dileriz.

Far Cry 4 Sistem Gereksinimleri

İşletim sistemi: Windows 7, Windows 8 (64Bit)
İşlemci: AMD Phenom II X4 955 3.2 Ghz ya da Intel Core i5-750 2.6GHz
Ram : 4GB
Ekran kartı: AMD Radeon HD5850 ya da NVIDIA GeForce GTX 460
HDD: 30GB

Uzun süredir MMORPG ve FPS oyunları oynayan, çoğunlukla bilgisayar oyunlarını tercih eden ama konsol oyunlarına da ilgisi olan bir kişi. Gününün çoğunluğunu bilgisayar başında geçiren ama bir o kadar da sosyal yaşamını ihmal etmeyen birisi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.