Takip Et
Ana sayfa » Fallout Shelter » Fallout Shelter Tanıtımı

Fallout Shelter Tanıtımı

Fallout Shelter Tanıtımı Hakkında

Fallot Shelter, daha önce ‘Fallout 3’ ve ‘Fallout 4’ oyunlarına hayat veren Istvan Pely tarafından yaratılmıştır. Yine aynı şekilde oyunun yayımcılığını, ‘Fallout’ oyunlarının genel yayımcısı Bethesda Softworks üstleniyor. Oyun mobil cihazlarda oynanabildiği gibi, pc üzerinden oynayabilmekte mümkün. Hatta, Şubat 2017 itibari ile Xbox One’a bile gelmiş bulunuyor.

Türü ‘Rol Yapma’ olan Fallout Shelter oyununu tanımlamak gerekirse, bir Barınak Simülatörü oyunudur. Kısaca, bir barınak yaratıyorsunuz ve bu barınağı yönetiyorsunuz. Oyunda insanların yaşamlarını sağlıklı olarak sürdürebilmeleri için dikkat etmeniz gereken dört ana etmen var. Bunlar : Elektrik, yemek, su ve mutluluk oranı.

Fallout Shelter Nasıl Oynanır

Oyunun en büyük artısı, oyun başında eğitici bir sisteminin olması. Bu kısa eğitici sistem bizlere nasıl oda yapılacağını ve odalara barınak sahiplerinin nasıl atanacağını gösteriyor. Odalara barınak sakinlerini atarken karakterimizin ‘Special’ özelliklerini gösteren listeye dikkat etmemiz gerekiyor. Her odanın yetenek gereksinimi ve her karakterin yetenekleri birbirinden tamamen farklı. Bu nedenle doğru odalara doğru yeteneğe sahip olan kişiler atamamız gerekiyor.

Special Listesi :

  • [S] Strength – Güç
  • [P] Perception – Sezgi Yeteneği
  • [E] Endurance – Dayanıklılık
  • [C] Charisma – Karizma
  • [I] Intelligence – Zeka
  • [A] Agility – Çeviklik
  • [L] Luck – Şans

Oyunda, barınaktaki kişi sayısı ; genel barınak mutluluk oranı ; elektrik ; yemek ; su ve şişe kapağı olarak göstergeler bulunmaktadır. Barınağınızdaki kişileri, dışarıdan insan bularak veya barınak içinde çocuk yaparak yükseltebilirsiniz. Genel barınak mutluluk oranı; elektrik, yemek ve su ile doğru orantılıdır. İnsanların special özelliklerinden hangisi yüksekse, ona göre bölümlere dağıtmak sizin göreviniz. Bu sayede barınağın mutluluk oranı artacak ve üretim ile barınak gelişecektir. Görevleri yaparak ve barınaktan dışarı keşiflere çıkarak, şişe kapağı biriktirebilirsiniz. Bu şişe kapakları, barınağınızda yeni bölümleri kurmak ve onları yükseltmek için lazım olacak.

Oyun hakkında daha detaylı bilgi almak için YouTube üzerinden analiz videolarını izleyebilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan bu oyunu severek oynayacağınıza inanıyoruz.

Her türden oyunu oynamaktan asla sıkılmayan bir insan. Yeni şeyler öğrenmeye oldukça hevesli. Hızla yükselen yeni neslin tanınacak oyun yazılımcısı olmaya aday.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

2 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.