Fake GPS ile Pokemon GO Hile Uygulamaları

Pokemon GO

Android IOS
7.3

OYLAR

Fake GPS ile Pokemon GO Hile Uygulamaları

Oldukça başarılı bir çıkış yapan Pokemon GO şu anda tüm dünyada çıkmamaış olmasına rağmen neredeyse her ülkede oynanıyor. Oyun oynandıkça, akıllara takılan bir soruya ise artık kesin bir cevap var. Pokemon GO hile programları kullanıldığında neler olur, kullanılması halinde nasıl tespit edilir ve yaptırımlar hangi yönde oyuncuyu etkiler.

Pokemon GO Fake GPS

Pokemon GO Hile Programları Kullanımında Neler Oluyor?

Pokemon GO gerçek zamanlı GPS bilgilerini kullanarak oyuncuların oyunu oynamasını sağlıyor. Gerçek zamanlı GPS kullanımı ise oyunculara Pokémonları mutfaklarında, yatak odalarında, okullarında veya işlerinde bulmasını sağlıyor. Fakat bazı Pokemon GO oyuncuları bu durumdan oldukça rahatsız. Pokédex’inde bulunan Pokemon sayısından memnun olmayan bir oyuncu Pokemon GO hile programını kullanarak hem bunu test etme amaçlı hem de sonuçları paylaşmak için reddit‘de yazdı.

Fake GPS adlı programı kullanarak – bilmeyenleriniz için hemen açıklayalım. Fake GPS bulunduğunuz lokasyonu dünya üzerinde herhangi bir yer ile değiştirerek konum servisleri ve GPS’in aldatılmasına yarayan illegal bir uygulamadır. – Pokemon GO’yu oynamaya çalıştı. Bunun sonucunda ise karşılaştığı manzara, oyunu legal yollar ile oynayıp maddi manevi emek harcayan oyuncular için oldukça sevindirici. Pokemon GO hile programı kullanan oyuncular şu durumlardan mahrum bırakılıyor:

 • Pokéstop’lardan herhangi bir eşya alamıyorlar.
 • CP’si fark etmeksizin herhangi bir Pokemonu yakalamaya çalıştıklarında onlardan kaçıyor. (yani 10 CP’lik bir Zubat bile artık yakalanamayacak)
 • Bir Gym’de savaşamıyor veya o Gym’i alamıyorlar.

Bu engellemelerin dışında daha fazla engellemenin olduğunu açıklayan Niantic ise illegal oyuncuları oyunlarında kesinlikle istemediklerini ve herkes gibi doğru bir şekilde oynamaları gerektiklerini açıkladı.

Niantic adlı firmayı daha öncesinden Ingress adlı oyunlarıyla tanıyoruz. Hatırlarsanız bu oyunu geliştirmek için tam tamına 6 yıl harcamışlardı. Pokemon GO’da da bu tarz güvenlik önlemlerinin olması bizi açıkçası hiç şaşırtmadığı gibi oldukça sevindirdi.

Oyunu legal yollarla oynamak isteyen oyuncular için ise Oynanacak Oyunlar’da oldukça kapsamlı bir rehber bulunuyor. Dilerseniz rehbere buradan göz atabilir, sorularınızı ise Pokemon GO forumumuzda buradan paylaşabilirsiniz. Daha adil ve eğlenceli bir oyun için, el ele! Tün antenörlere iyi avlar ve bol Pikachular!

Sercen Uytun’in profil fotoğrafı
World of Warcraft ve DC Comics hastası, ağır oyuncu, deli dolu bir insan. Zamanını genelde bilgisayar ve konsol oyunlarına ayırsa bile sosyal bir kişiliğe sahip. Ayrıca psikoloji ise tutkularından sadece birisi!
 • Hurşit Erdoğan

  Ben Yaptım Değiginiz sonuclarla karşılastım 10 CP lik pokemon bıle topa giriyor sonra çıkıp toz olup kaçıyor – pokestop cevıremıyorum. / yuruyus sayılıyor / profosore pokemon yollayabılıyorum / düzelir mi ?

  • Evet, belli bir süre içerisinde düzeiliyor.

 • Aylin Baran Baykan

  Ya hile yapmayalım iyi hos ama benim oturduğum yerde ne bi pokestop var ne bi adam akıllı pokemon.. valla 1 hafta ban yemeye razıyım ptunu yüklediğimden beri yakalayAmadığım kadar pokemon yakaladım yani bi gecede bi kaç saatte… sehir merkezinde oturanlar iki sokağa cıkıp onlarca pokemon ve pokestop bulabilsin ama biz saatlerce arayalım oh ne ala memleket.. bana ne ya bal gibi de yaparım hile

Şifremi Unuttum