Takip Et
Ana sayfa » Evolve » Evolve Tanıtımı

Evolve Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Evolve; geliştiricisi Turtle Rock Studios olan ve 2K Games tarafından yayımcılığı yapılan bir MMOFPS, tek ve çoklu oynayabileceğiniz aksiyon oyunudur. Oyunu anlatmaya başlamadan önce bir hikaye bölümünün mevcut olmadığını söylemeliyiz.

Oyunda beş karakter mevcut ve siz bir tanesini seçebiliyorsunuz, bir yaratık sınıfı ve bir de insan sınıfı mevcut. Oyuna girişte Monster ya da Hunter olarak hangi takıma geçmek istediğinizi sorulmaktadır. Hunter da dört sınıf mevcut Monster de ise yaratık sınıfları mevcut. Yaratık sınıfında da ayrı ayrı karakterler var ve siz ilerleyerek bu karakterleri açabiliyorsunuz. Ayrıca karakterlerinizin özellikleri mevcut ve bu özellikleri de ilerleyerek yükseltebiliyorsunuz. Oyunda Hunter sınıflarında VAL, HANK, GOLIATH, MAGGIE VE MARKOV gibi karakterler ile oynuyorsunuz ve bu karakterler support, tank gibi sınıflara ayrılıyor, bu sınıflar ile karşınızda yaratık olarak oynayan oyuncu veya bota karşı mücadele vereceksiniz. Bu oyunda 4 kişi bir takım halinde ilerlemeniz gerektiğini şimdiden söyleyelim.

Oyunu SinglePlayer olarak oynayabildiğiniz gibi MultiPlayer olarak arkadaşlarınızla söylediğimiz gibi bir takım halinde de oynayabiliyorsunuz. Bizce oyunu bir takım olarak arkadaşlarınızla oynamanız daha zevkli ve eğlenceli anlar yaşamanızı sağlayacaktır. Eğer tek başınıza oynamak istiyorsanız da yapay zekaya karşı yani botlara karşı da oynayabiliyorsunuz.

Oyunda yaratık olarak oynamayı seçtiyseniz, ilk önce yapmanız gereken evrim geçirerek güçlenmeye çalışmak ve insan sınıfıyla kıyasıya mücadele ederek onları alt etmeniz oyunun amacı olarak görünüyor. Yaratık sınıfında haritada bulunan kuş, dinajor vb. yaratıkları yiyerek güçlenmeniz gerektiği gibi oyunun ilk başlarında insan sınıfından da kaçmanız gerekiyor ve kaçarken haritada yerinizi insan sınıfına hissettirmemelisiniz aksi halde insan sınıfı sizi ne kadar erken bulursa evriminiz o kadar geç tamamlanıyor ve ölümünüz kaçınılmaz oluyor.  Aynı zamanda yaratık sınıfında haritada bazı bölümleri de yok etmeniz gerekecek.

İnsan sınıfına göz atacak olursak, support, tank gibi sınıflardan birini seçerek takım halinde yaratığı öldürmeyi hedefliyorsunuz ve yaratık sınıfını ne kadar erken bulursanız sizin için öldürmek o kadar kolay hale geliyor. İnsan sınıfında bir takım halinde ilerlemeniz gerekiyor support yani destekte oynayan kişinin sizi taşıması gerekiyor yoksa ölmeniz biraz erken olabiliyor. Aynı şekilde tank karakterinin de daha akılcı oynaması gerekiyor.

Oyunun tamamen multiplayer üzerine kurulmuş olduğunu söylemeliyiz, solo olarak da oynayabiliyorsunuz fakat burada botlara yani yapay zekaya karşı oynamanız gerekiyor bunun da açıkçası fazla zevk vereceğini düşünmüyoruz, eğer bir arkadaş gurubunuz varsa ve bu oyunu oynamayı istiyorsanız dediğimiz gibi bir takım halinde oynamanız oyunu sizin için daha eğlenceli hale getirecektir. Küçük bir haber olarak oyuna daha sonradan yeni karakterler ekleneceğini ve Hunter sınıfında da başlangıçtaki dört karakterin artırılacağını unutmadan söyleyelim.

Oyunu oynayabileceğiniz platformlar, PS4, PC (Microsoft Windows) ve Xbox one üzerinden oynayabileceksiniz.  Steam üzerinden en düşük paket olarak 119,99 TL ye satın alabilirsiniz!

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.