Ana sayfa » Everquest Next » Everquest Next Tanıtımı

Everquest Next Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Everquest’in devamı şeklinde olan Everquest Next, geliştiriciliğini Sony Online Entertainment‘in yaptığı ve çok yakın bir zamanda yayınlanması planlanan sandbox MMORPG oyunudur. Sony Online Entertainment’in kendi ürünü olan oyun motoru Forgelight ile şekillenmiş olan Everquest Next çeşitli detaylara müdahale edebildiğiniz çoklu oyunculu ve açık dünya haritasına sahip bir oyun olarak karşımızda. Oyun önceki serileriyle ortak yönleri olarak karakter ve bazı benzer özellikleri içerse de hikayesi ve oynanış biçimiyle tamamen yenilik içerisinde olduğunu göreceksiniz.

Çok detaylı bir karakter yapılandırması bulunan Everquest Next‘de silah, beceri ve yeteneklerinizi geliştirerek birçok sınıf arasından istediğinizi seçerek oyuna dahil olabiliyorsunuz. Çoklu sınıf desteğinin de bulunduğu oyunda birden fazla sınıfın özelliklerine de sahip olabilmeniz mümkün görünüyor.

Grafiksel açıdan büyük bir görsel efekt sunarak, tüm dikkatleri üzerine çeken Everquest Next‘in en güzel ve hoşunuza gidecek olan özelliğiyse haritada bulunan bazı bölümleri veya mekanları parçalayabiliyor olmanızdır. Bu sayede yapmış olduğunuz stratejiler suya düşse bile tam o sırada yeni bir strateji yaparak bazen üstünde bulunduğunuz zemini delerek alt kısma geçip yeni stratejilerle yolunuza devam edebilirsiniz bazense tüm köprüleri yok ederek arkanızda bir göz bırakmaya ihtiyacınız olmadan ilerleyebilirsiniz.

Oyunun tam çıkış tarihi ise tam olarak belirli değil. Oyunu oynayabileceğiniz platformlar ise şuan için PS4 ve PC (Microsoft Windows) olarak görünüyor.

Oyunu oynayabileceğiniz sistem gereksinimleri ise; En düşük olarak İntel i5 işlemcili dual core, en az 4 gb Ram’in bulunduğu, en az 1 gb ekran kartına ve 20gb boş alana ihtiyacınız olan bir orta seviye bilgisayar ile oynayabileceğiniz düşünülüyor. En iyi performans alabileceğiniz sistem ise; İntel i5 QUAD core işlemci veya daha üstü, 8 gb ram, en az 1 gb ekran kartına ihtiyacınız olacaktır ve boş alan olarak ise 20 gb ve üstü bir alana ihtiyacınız olacaktır.

OynanacakOyunlar olarak meraklılarına ve bekleyenlerine güzel bir oyunun geldiğini söyleyebiliriz.

Burak Çelik’in profil fotoğrafı
Uzun süredir MMORPG ve FPS oyunları oynayan, çoğunlukla bilgisayar oyunlarını tercih eden ama konsol oyunlarına da ilgisi olan bir kişi. Gününün çoğunluğunu bilgisayar başında geçiren ama bir o kadar da sosyal yaşamını ihmal etmeyen birisi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.