Ana sayfa » Önümüzdeki Tarihlerde Çıkması Beklenen Zombi Oyunları

Önümüzdeki Tarihlerde Çıkması Beklenen Zombi Oyunları

Şüphesiz ki zombiler oyun ve film dünyasında çok büyük yer edinmişlerdir. Özellikle kanlı ve silahlı oyun severler için zombi oyunları vazgeçilmez bir haldedir. Bu çok büyük ilgi gören ve önümüzdeki tarihlerde çıkması beklenen zombi oyunları listesine hep birlikte göz atalım;

Days Gone (PS4)

Çıkış Tarihi: Henüz belli değil.

zombi oyun

Sony bu yıl ki E3’te Last of Us oyununun devamı dışında başka bir zombi hayatta kalma oyununun geleceğini duyurdu. Yapımcı frima Bend Studios’un yeni oyunu Days Gone olarak adlandırılan bu yeni oyunun üzerinde çalışanlar ayrıca PS Vita platformundaki Uncharted: Golden Abyss üzerinde çalışmış insanlar. Göz alıcı volkanik ve orman yapısına sahip Pasicif Northwest’te geçen oyun açık dünya olarak oynanacak. Oyuncular oyunda eski avcı olan ve avcılık yeteneklerini hayatta kalmak için kullanmak zorunda olan Deacon St. John olacak. Göz alıcı manzarası ve vahşi zombileriyle bu oyun zombi oyunları listesinde en heyecan vericileri arasında.

State of Decay 2 (Xbox One, PC)

Çıkış Tarihi: 2017

zombi vurmaca

Yapımcı Undead Labs, State of Decay’in ikinci oyununu çıkarmak için uzunca bekletti fakat bu uzun bekleyişten sonra böylesine güzel bir oyunun bizlere sunulması kimseyi hayal kırıklığına uğratmamışa benziyor. State of Decay 2 zombi kıyametinde oynadığımız üçüncü kişi açık dünya oyunu olacak. Çoklu oyuncu desteğiyle arkadaşlarınızı oyuna çağırıp hep birlikte zombi kafası kesebilirsiniz. Oyunda yaptığınız her hareket içinde bulunduğunuz dünyaya bir etkisi olacak bu yüzden dikkatli oynayın deriz.

Dead Rising 4 (Xbox One)

Çıkış Tarihi: 2017

zombiler
Açık dünyanın, silah yaratmanın ve zombi öldürmenin bir arada bulunduğu Dead Rising 4 geliyor. Serinin bu yeni oyununda orijinal hikayede olan fotoğrafçı Frank West karakteri geri dönecek. Hikaye ilk oyundan 16 yıl sonrasını konu alacak fakat yine Willamette, Colorado’da geçecek. Oyunun içerisinde çok büyük haritalar, binlerce zombi ve tabi ki de sizin yaratabileceğiniz kafesli iskelet kıyafeti ve elektrikli çekiç gibi sıra dışı olan sayısız silah olacak.

Dead Island 2 (Xbox One, PS4, PC)

Çıkış Tarihi: 2016’da çıkması bekleniyor.

zombi ezmece

Dead Island’ın devam oyunu olan Dead Island 2’nin konusu Meleklerin Şehri Hollywood, California’da geçecek. (Umarız oyunda ünlü kişilerin zombi halleri olur. Zombi Megan Fox’u karşımızda görmeyi çok isteriz.) Yapımcı Yager’den alınan bilgilere göre katliam yaptığınız yeni oyun devasa bir dünyaya sahip olacak. Dead Island 2 yeni savaş mekanikleri içerecek fakat eski mekanikler de yerini koruyacak. Şüphesiz bu oyun paketleriyle beraber en çok satanlar arasında olacak. Umarız yapımcı frima Yager bu devam oyununu Dead Island’ın olması gerektiği gibi yapar.

Resident Evil 2 Remake

Çıkış Tarihi: Henüz belli değil.

Resident Evil 2

Bu oyunun sadık hayran kitlesine teşekkür etmeliyiz. Çünkü onların istikrarı sayesinde yapımcı frima Capcom, Resident Evil 2’yi baştan tasarlayacak. Fakat şunu belirtmeliyiz ki bu basit bir yeniden tasarlama olmayacak; oyun en ince ayrıntısına kadar tasarlanacak. Yeniden tasarlanan oyunun orijinal oyundan daha iyi kamera açılarına veya 4. oyundan sonra düzeltilen daha iyi üçüncü kişi açısına sahip olup olmayacağı henüz belli değil. Yoshiaki Hirabayashi’nin açıklamasına göre yapımcılar Resident Evil 6 hakkında yapılan eleştirileri dikkate alarak yeniden tasarımı sürdürüyorlar. Bunların dışında herhangi bir detaya sahip değiliz ama Resident Evil 2 serinin en iyi oyunudur ve yeniden tasarlanacağını bilmek bizler için oldukça iyi bir haber.

The Walking Dead Season 3 (Xbox One, Xbox 360, PS4, PS3, PC)

Çıkış Tarihi: 2016’da çıkması bekleniyor.

Walkin Dead Season 3

Yapımcı Telltale Games yeni yayımlayacağı oyunlarda bu sene fazlasıyla geç kaldı. Hala daha beklenen The Walking Dead: Michonne ve Batman oyunlarının bu yıl ne zaman çıkacağı belli değil. Fakat Walking Dead oyunlarına yenisinin ekleneceği haberi hayranlar için oldukça heyecan verici. 2. Sezondaki Clementine bu oyunda bir şekilde geri dönecek.

Önümüzdeki tarihte çıkacak zombi oyunları arasında sizin en çok beklediğiniz hangisi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.