Takip Et
Ana sayfa » Dying Light » Dying Light Tanıtımı

Dying Light Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Geliştiriciliğini ve yayıncılığını Techland’ın yaptığı Dying Light’in 2015 yılı içerisinde birçok oyuncunun seveceği ve oynamak isteyeceği oyunlar arasında yer alacağını tahmin ediyoruz. Oyunu görünce aklımıza ilk gelen ve bizim gibi sizlerin de aklına geleceğini tahmin ettiğimiz şey Dead Island olacaktır. Neden mi aklınıza bu kelime gelecek çünkü 2011 yılında piyasaya sürülen Dead Island zombi tarzında yapılan oyunlar arasında en iyi örnekler arasında kendini göstermişti.

Oyun Dead Island’ın devamı gibi göreceksiniz çünkü çok fazla benzer yönler bulacaksınız. Tamamen açık bir dünyadasınız ve büyük bir alanda kendinize eğlence yaratabileceğiniz çok fazla alan var. Grafikler açısından oyunun en ince noktasına kadar özenle işlendiğini ve büyük bir uğraş verildiğini görüyoruz, gerçekçi binalar ve ışıklar oyunun atmosferini tamamen istenilir bir hale getirmiş.

Yapımcılar ilk duyurularında oyunun Harran şehrinde geçeceğini söylemişlerdi ve biz Türk oyuncularını da böylelikle heyecan içinde bırakmışlardı. İşte burada size bir ama eklemek istemezdik fakat maalesef gelen videolara baktığımızda bu bölgenin Harran şehri ile çok alakası olmadığını gördük ve bu durum Türk oyuncularını biraz üzecek gibi görünüyor. Şehir aslında gelen bilgilere göre İstanbul görünümündeymiş fakat Harran ismi verilmiş yani kısaca İstanbul görünümlü Harran ile oyun karşınızda.

Oyunun kısaca hikayesinden bahsedersek; bir uçaktan şehre düşüyorsunuz ve kurtarılmaya ihtiyaç duyduğunuz anda size yardım eden insanlar ile devam etmek istiyorsunuz ama virüsü kapmaktan da kaçamıyorsunuz. Virüs Harran şehrini ele almaya başlamış ve tüm şehir uzun duvarlar ile çevrili bir halde karantinaya alınmış durumda. Hayatta kalan diğer virüse bulaşmamış insanlar, ıstırılan insanlara havadan yardım yaparak bazı panzehirler gönderiyor ve bu sayede virüsten az da olsa korunmayı başarıyorsunuz. Karakterimiz olan Kyle Crane bir yardım örgütünde bulunuyor. Bu örgüt bizi Harran’da bulunan önemli belgeleri getirmemiz için görevlendiriyor. Bu belgeler virüsün kaynağını bulmada insanlara yardımcı olacak.

Oyunu oynayabileceğiniz en düşük ve tavsiye edilen sistem gereksinimleri ise; En düşük olarak İntel Core i5 2500-3.3 ghz işlemciye sahip, en az 4gb Ram, en az 1 gb grafik kartına ve boş alan olarak hdd de 40 gb’a ihtiyacınız olacaktır. Tavsiye edilen ve iyi verim alabileceğinizin düşünüldüğü sistem ise, İntel Core İ5 4670K-3.4 ghz işlemcili, 8 gb ram, 2 GB ekran kartı ve boş alan olarak ise 40 gb’a ihtiyacınız olduğu görünmektedir.

Oynayabileceğiniz platformlara baktığımızda Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One üzerinden oynayabileceksiniz.

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

1 1

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.