Takip Et
Ana sayfa » Dota 2 » Dota 2 Tanıtımı

Dota 2 Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Steam platformunda yayınlanan Dota 2 Valve tarafından geliştirilen MOBA türü bir oyundur.

Warcraft 3 için kullanıcı yapımı bir mod olarak doğan Dota dünyaca en çok oynanan çevrimiçi oyunlardan biri haline geldi. Dota 2, Dota 1’in geliştirilmesinde büyük katkıları bulunan IceFrog’un Valve ile ortak olarak geliştirmesine başladığı ve 2013’de tamamladıkları MOBA kategorisindeki bir oyundur. Dota’yı Warcraft’ın eski oyun motorundan ve kısıtlamalarından kurtarıp Dota 2’yi yaratan Valve gün geçtikçe Dota 2’nin başarısını yükseklere taşımaya devam ediyor. 2013 Yılında betasını tamamlayıp tam olarak piyasa çıkışını yapan Dota 2 şu an E-spor alanında da para ödülleri ve izleyici kitleleri ile zirvedeki koltuğunu kimselere bırakmıyor. Her sene Valve tarafından düzenlenen “The International” turnuvası E-spor alanında para ödülü olarak en yakınındaki rakiplerinin 9 kat üstüne çıkıyor. “The International 2015” para ödülü havuzu $18,429,613 idi. Artık işin ciddiyetine siz karar verin.

MOBA kategorisinde yer alan oyunun oynayışını açıklamak biraz zor. Türünün yaratıcısı olan Dota 2, şu an 110 farklı “Hero” ile Free2Play olarak Steam üzerinde bulunmakta. Ortalama 40dk ~ 1 Saat civarında süren maçlarda 110 karakter, Dota’da olan tabirleri ile “Hero” arasından birini seçip 5 kişilik bir takım halinde rakibinizin base’ine kadar ilerlemeli, sırasıyla savunmalarını yerle bir edip “Ancient” isimli yapıyı yok etmeniz gerekmekte. Strateji, takım çalışması, planlı ve sabırlı oynamanın çok önemli olduğu Dota II öğrenmesi bir hayli zor olsa da öğrenmeye harcadığınız vakte değecektir ve zamanla oynadığınız tek oyun haline gelme potansiyeli bir hayli yüksek bir oyundur.

Dota 2 5v5 olarak oynanan rekabetçi türde bir oyun. Tabii oyun içerisinde bulunan “Custom Game Modes” kısmına uğrarsanız oyunun asıl hali olan 5v5 maçlar dışında olan, Dota 2 oyuncuları tarafından hazırlanan modları da oynayabilirsiniz ve bu modlarda 10vs10 maçlar yapmak, oturup Dota II içinde Dota II Heroları ile tower defense oynamak, hatta isterseniz bomberman bile oynamak mümkün. Sadece Custom modlarını oynayarak bile vakit öldürebileceğiniz ve bunu yaparken zevk alacağınız saatlerce oynanacak oyunlar arasında bir oyun Dota 2
Eğer bana vakit öldürecek bir şey lazım diyorsanız ve oyunun sadece basit gereksinimlerini (Heroların yeteneklerini öğrenmek, heroların counter picklerini, yani onları oyunda saf dışı hale getirebilecek rakiplerini öğrenmek, nerde neyi yapmanız gerektiğiniz, ne zaman ve nasıl yapmanız gerektiğini) öğrenmek için ortalama bir 100 ila 150 saatlik gameplayi gözden çıkarırım diyorsanız bu oyun sizin için Oynanacak Oyunlardan biri. Oyunu tamamen öğrendiğinizde bir türlü bırakamadığınızı ve o “yüzlerce” olan saatlerin “binlerce” saate ulaştığını söylemiş miydik? Aman Dota’ya fazla bağlanıp sosyal hayatınızı yok etmeyin.

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

1 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.