Ana sayfa » Doom 4’e Genel Bakış

Doom 4’e Genel Bakış

Doom; John Carmack, Tom Hall ve John Romero tarafından geliştirilen ve id Software’nin yapımcılığını üstlenerek sunulan bir video oyun serisidir. Korku ve hayatta kalma mücadelesi, aynı zamanda nişan alma temeli üzerine kurulmuş olan Doom oyunu, her serisinde daha eğlenceli ve daha gelişmiş olarak ortaya çıkmıştır. Online olarak oynama imkânı sağlayan oyun, aynı zamanda oyunun bilgisayara indirilmesine de izin verecek bir imkâna sahiptir. 1993 senesinde ilk yayının yapıldığı oyun, 2012 senesinde bitmiş ve şimdi ise eğlenceli yeni serisi ile birlikte sevenleri ile buluşmuş olmanın keyfini yaşıyor.

Doom Oyunu Hakkında!

Doom tanıtımı hakkında 22. yy ortasında Mars’ da meydana gelen olumsuz olayları ve insanlara zarar veren büyük vahşeti önlemek için savaşan bir askerin gözünden ilerleyen bir oyun denilebilir. İlk serisinde insan kolonisini tehditlere karşı mücadele ederek koruyan bir askeri yönettiğimiz oyunun sonraki serilerinde yeni zor seviyeler eklenip ve mücadelenin devamı anlatılıyor. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte işlemci ve oyun motoru tercihinin değiştirilerek çıkan yeni sürümlerde silah, fıçılı tüfekler ve yeni müzikler eklenmiş. Doom 3 ile son bulan seri, uzun bir sessizliğin ardından Doom 4 için küçük ipuçları vererek oyun severleri heyecanlandırdı.

Beklenen Oyun Doom 4

Doom Oyunu gameplay

Doom Oyunu yapımcısı id Software tarafından yeniden geliştirilen ve bu sefer Bethesda tarafından piyasaya sürülen Doom 4 ile uzun süren sessizliğin ardından oyunculara heyecan dolu anlar sunmayı başaracak görünüyor. Yayımlanmasına az bir süre kala Doom’ un sistem gereksinimleri işletim sisteminin Windows 7 64 bit, İşlemci olarak Core i5-660 3.33 GHZ, 8 gb ram, Ekran kartı olarak GeForce GTX 660 ve boş alan olarak 20 gb minumum şeklinde olması gerektiği açıklandı. Graham Joyce tarafından yazılan senaryo ile birlikte beklentilere karşılık veren Doom 4 son ana oyun olan Doom 3 ten farkını ortaya koyuyor.

2016 yılında piyasaya sürülen oyun ilk kullanımların ardından olumlu izlenimler bırakmış, aynı zamanda oyuncunun istediği şekilde oyunu şekillendirebileceği ve kendi alanlarını yaratabilme imkânı da çok beğenilmiş durumda. Aksiyon ve savaş sahnelerinin daha heyecanlı ve aksiyonlu bir oyun yapıldığını gösteren Doom 4, bu sayede oyun dünyasında diğer oyunlardan liderliği alacak gibi görünüyor.

Uzun süredir MMORPG ve FPS oyunları oynayan, çoğunlukla bilgisayar oyunlarını tercih eden ama konsol oyunlarına da ilgisi olan bir kişi. Gününün çoğunluğunu bilgisayar başında geçiren ama bir o kadar da sosyal yaşamını ihmal etmeyen birisi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.