Takip Et
Ana sayfa » Diablo 3 » Diablo 3 Tanıtımı

Diablo 3 Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Serinin son oyunu olan Diablo 3 15 Mayıs 2012 tarihinde Activision tarafından yayınlanmıştır. Oyunun yapımcılığını Blizzard Entertainment yapmaktadır. Tasarımlarını Jay Wilson’un yapmış olduğu Diablo 3’ü Windows, Mac OS X, Xbox360 ve Playstation 3 platformlarında oynayabilirsiniz.  Diablo 3 tüm dünyada 16 yaş sınırıyla, Türkiye’de ise 18 yaş sınırı ile yayınlanmıştır.

Diğer serilerden farklı olarak Diablo 3’e bazı yeni haritalar eklenmiş ve ilk oyunun geçtiği mekân olan Trisman haritası da yeniden tasarlanmış. Oyunun en önemli özeliği arasında item satışında yapılan yeni güncelleme yer almakta. Diablo 3’te önceki serilerden farklı olarak açık arttırma usulü ile item satışı yapabilirsiniz.

Diablo 3 Hikâyesi

Tyrael önceki serileri oynayan birçok oyuncunun bildiği gibi dünya taşını yok eden oyun karakteridir. Tyrael enteresan bir şekilde ortadan kaybolmuştur. Ruhtaşları yok edilen üç büyük iblisin üzerinde tam tamına 20 yıl geçmiştir. Her şey tam düzelmişken cennet ve cehennem arasında amansız bir savaş başlar. Bu sırada dünya üzerinde gelişen ilginç olaylar ve şüpheli ölümler Deckard Cain’i başka bir iblisin dünyaya geldiğini düşündürmüştür ve bunun üzerine Trisman Katedralinde bir araştırma yapmaya karar verir. Cain’in Trisman Katedralindeki araştırması sürerken cennet ve cehennemdeki savaş iyiden iyide kızışmıştır. Cain’in araştırmaları boş değildir Diablo bir kez daha dünyaya gelmiştir.

Diablo 3 Oynanış

Diablo 3 oynanışına baktığımızda oyun içerisinde 6 farklı karakter ve 2 farklı oyun modu bulunmaktadır. Oyun içerisindeki karakterler Barbarian, Monk, Witch Doctor, Wizard, Demon Hunter ve Crusader’dir Hardcore ve Sofrcore modunda iki farklı modda oynanabilen oyunda, yeni başlayanlar için Hardcore kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Bunun sebebine gelecek olursak, Softcore’den farklı olarak Hardcore oyun modunda karakteriniz silinir ve bir daha oynanma imkânı kalmaz. Tekrardan canlanma imkânın olmadığı bu modu genel olarak profesyonellerin oynaması tavsiye edilmektedir.

Oyunun en merak edilen özeliklerinden bir tanesi Aciton House yani açık artırma ile item satışı olmuştur.  Aciton House özeliği sayesinde dilediğiniz itemi ilk etapta oyun içi para ile satabilirsiniz. İlerleyen dönemlerde açık artırma sisteminde gerçek parayla da item satışı yapılabileceği açıklanmıştır. Öte yandan Hardcore modunda gerçek para ile satışın yapılmayacağı belirtilmiştir.

Gelin görelim ki bu iki özeliğin oyunda eskiden beri gelen item arama ruhunu öldürdüğü söylenmekte. Bu düşünce Diablo 3’ün yeni yönetmeni Joshua Mosqueira’ya aittir. 17 Eylül 2013 tarihinde yaptığı bir açıklamada oyun içerisindeki açık arttırma ve gerçek parayla açık arttırma sisteminin 18 Mart 2014 tarihinde kaldıracağını duyurmuştur.

Diablo 3 Sistem Gereksinimleri

Oynanacak oyunlar listenize katacağınızı düşündüğümüz, Diablo 3’ün sistem gereksinimleri hakkında bilgi vermeden önce sizlere birkaç hatırlatma yapmamızda yarar var. Oyun piyasada sürüldükten sonra 24 saat gibi kısa bir sürede 3,5 milyon adet satış yaparak kırılması güç bir rekora imza atmıştır.  Diğer yandan Türkçe çevirisinin gündeme geldiği ve bu doğrultuda tercüman aramaya başlayan Blizzard Entertainment çeviri işlemini askıya almıştır. Minimum düzeyde bir oyun için Windows Xp işletim sistemi, İntel Pentium D / AMD Athlon 64 X2, Nvidia GF 7800 GT / ATI Radeon, 1gb Ram ve 12 GB veri alanına sahip bir cihaza sahip olmalısınız.

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.