Ana sayfa » Diablo 3 Senaryo Yazarı Blizzard’dan Ayrılıyor

Diablo 3 Senaryo Yazarı Blizzard’dan Ayrılıyor

Blizzard'ın 10 senelik yıldızı kayıyor.

Diablo 3 Senaryo yazarı olan Jay Wilson, aldığı bir karar ile herkesi şok içerisinde bıraktı. Blizzard’dan ayrılacağını bildiren Wilson, bundan sonra oyun sektöründe bir kariyer yapmak istemediğini, daha farklı alanlara yönelip her zaman hayali olan yazarlık konusunda bir şeyler yapmak istediğini belirtti.

Blizzard’da son haftası olduğunu belirtirken aynı zamanda Twitter’da “Tek ve gerçek hayalim olan yazarlık üzerine bir kariyer yapmak için Blizzard’dan ayrılıyorum.”


Diablo 3 Senaryo yazarı olan Wilson, geçen son 10 yılını Blizzard’da (tam tarih vermek gerekirse 2006’dan beri) harcadı. Blizzard oyunlarına yaptığı katkılar yanında ise Company of Heroes ve Warhammer 40.000: Dawn of War gibi başarıya ulaşmış oyunlarda da rol aldı.

Wilson, Diablo 3’ün “auction house”unun kapanması hakkında yaptığı yorumlar ile tüm Blizzard oyuncuları tarafından adeta bir figür haline getirildi. Çalışma hayatı boyunca fikirlerini hiçbir zaman saklamayan Wilson, Blizzard’ın kurul üyelerinden birisine de “dengesiz” dediği için bir dönem popüler olmuştu.

Wilson, gelecek hakkındaki planları üzerine detay vermekten kaçınsa da şu andaki amacının bir roman yazmak olduğunu bildirdi. Oynanacak Oyunlar olarak Wilson’ın Blizzard dışında da çok başarılı olacağına inanıyor ve bol şans diliyoruz.

World of Warcraft, Overwatch ve DC Comics hastası, ağır oyuncu, deli dolu bir insan. Zamanını genelde bilgisayar ve konsol oyunlarına ayırsa bile sosyal bir kişiliğe sahip. Ayrıca psikoloji ise tutkularından sadece birisi!

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.