Takip Et
Ana sayfa » CrossFire » CrossFire Tanıtımı

CrossFire Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

CrossFire, Neowiz Games tarafından yayınlanmış, çevrim içi çoklu oyuncu desteğine sahip birinci şahıs nişancı oyunudur. SmileGate tarafından LithTech oyun motoru ile hazırlanan CrossFire ilk olarak 3 Mayıs 2007 tarihinde Kore’de yayınlanmıştır. Microsoft Windows platformlardan oynanma imkânı bulunan oyunu çevrim içi gerçek kullanıcılarla karşılıklı oynayabilirsiniz.

CrossFire Hakkında

CrossFire, oyunun hikâyesi iki karşıt görüşlü askeri birliklerin birbiri ile olan kıyasıya mücadelesini konu almaktadır. Dünya kargaşada sürüklenirken bir biri arasında çatışan bu iki askeri grup Global Risk ve Black List askeri birlikleridir. Bu iki askeri birlik arasında sizde tarafınızı seçerek savaşa dâhil olabilirsiniz.

Oyun ücretsiz MMOFPS oyunlardan bir tanesidir. Bu oyunu diğerlerinden farklı klan ise oyunun içindeki diğer oyunlara nazaran çok daha değişik oyun modlarının bulunmasıdır. CrossFire FPS oyunu bünyesinde yedi farklı oyun modu bulunmaktadır. Bunlar sırasıyla Search & Destroy, Team & Deathmacth, Elimination, Ghost Mod, Mutant Mod, Free For All Mod ve Escape modudur.  Yazımızın devamında bu modlardan bir kaçını sizler için detaylıca açıkladık.

Ghost Modu, kendi içerisinde beş adet farklı harita barındırmaktadır. Bu oyun tipinde Black List takımının birinci amacı, sahip oldukları bombayı doğru yerde kurarak patlatmaktır. Bir takım bomba kurup patlatırsa diğer rakip takımda haliyle bu kurulan bombayı imha edecektir. Global Risk takımının bir üyesi olursanız belki de bombayı siz imha edebilirsiniz.

Free For All oyun modu, herkesin kendi başının çaresine baktığı oyun modudur. Buradaki temel amaç eğer zamana karşı oynanıyorsa oyun, bu zaman diliminde en çok düşmanı öldürmektir. Şayet ölüm moduna alınmış ise, işte burada belirli bir öldürme sayısına ulaşan oyunun galibi olmaktadır. Bu oyun modunun haritası diğer modlara göre daha az ve kısıtlıdır.

Team & Deathmacth oyun modu, iki farklı modda iki takım arasında oynanabilmektedir. Bu modda toplamda 11 adet harita bulunmaktadır. Bu haritalar üzerinde dilerseniz zamana karşı oyun oynayabilirsiniz. Bu modda her iki takım belli zaman aralığında bir birine üstünlük kurmaya çalışır. Bu sizi sarmıyorsa ölüm modunda da oynayabilirsiniz.

Dünyayı kasıp kavuran bu oyunu indirmek için bağlantıya tıklaman yeterli.

CrossFire Sistem Gereksinimleri

FPS oyunlarında farklılık arayanlardan birisiyseniz CrossFire oyununu oynanacak oyunlar listenize rahatlıkla ekleyebilirsiniz. CrossFire sistem gereksinimleri ise minimum düzeyde aşağıdaki gibidir.

İşlemci: Pentium 4 – 1.5GHz

Ekran Kartı: GeForce 5600 ya da daha üst seviye

İşletim Sistemi: Windows XP ya da daha üst seviye

Ram: 512 MB

HDD Veri Alanı: 2 GB

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.