Ana sayfa » Commodore 64 Geri Dönüyor!

Commodore 64 Geri Dönüyor!

Amiga ile beraber 90’lı senelere damgasını vuran cihazlar arasında bulunan Commodore 64, TV ekranlarında olacak biçimde yeniden karşımıza çıkıyor. Yeni nesil Commodore 64, orijinal dizaynından biraz daha ufak olduğu halde standardını koruduğu bir dizayna sahip olacak.

HDMI portu bulundurması ile beraber TV’ye veya ayrı bir monitöre basitçe bağlanabilen 64, SD kart yuvası, mini ve normal USB portları vasıtası ile daha farklı işlemler için de kullanım desteğini sunuyor.

Commodore 64 eski tarz mı olacak?

Cihazın biraz daha iyileştirilerek tekrar piyasaya sürülmesi, ‘’eski tarz oyunlar olmadan tadı çıkmaz ki’’ gibi bir düşünce oluşturabilir ama bu hususta da rahat olun. Projenin kurucusu olan Retro Games şirketi cihaz için tasarlanan yeni oyunların yanı sıra çoğu klasik oyuna da yer verecek.

Çıkacak olan bu yeni cihazın yanı sıra 64 SX isminde bir cihaz daha gelecek. 64’le beraber piyasaya sürülmesi beklenen bu cihaz, tek başına çalışacak ve üzerinde bir LCD ekran bulunduracak. Yine micro-HDMI kablo vasıtası ile TV veya harici monitöre bağlanabilecek.

Commodore 64 cihazının 2016 senesi Aralık ayında, 64 SX’in ise 2017 senesinin Nisan ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor . Tabii bu cihazların piyasaya sürülmesi için Indiegogo’dan yeterli olacak desteği alabilmeleri gerekiyor. Şu an için 32 bin dolar civarında fon desteği alan kampanya, şayet kalan bir ay süre içerisinde 150 bin dolara ulaşırsa planlanan tarihlerde cihazların satışlarına başlanacak.

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0
  • Ali Demir

    Resmen gidip bağış yaptım. Umarım yapabilirler 🙂

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.