Takip Et
Ana sayfa » Command Conquer Red Alert » Command Conquer Red Alert Tanıtımı

Command Conquer Red Alert Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Command Conquer Red Alert Westwood Studios tarafından geliştirilen bir strateji oyunudur. İlk olarak 1996 yılında piyasaya sürülen bu strateji oyunu 12 milyon adet satış yaparak en çok satış yapan strateji oyunu unvanını taşımaktadır. Hitler ve Sovyetlerin arasındaki mücadeleyi konu alan Red Alert serisi Windows 95 ve üzeri platformların yanı sıra daha sonradan geliştirilen Playstation oyun konsolu üzerinden de oynanabilmektedir. Command & Conquer: Red Alert tek ve çok oyunculu iki modda oynanabilmektedir. Oyun hikâyesinin mevcut olduğu modda oyunu yapay zekâya karşı oynayabileceğiniz gibi, arkadaşlarınız arasında kuracağınız oyun ile karşılıklı oynayabilirsiniz.

Command Conquer Red Alert Oyunu Hakkında

Command Conquer Red Alert, gerçek zamanlı bir strateji oyunudur. Oyun seçtiğiniz ülkenin ordusunu, topladığınız hammadde ve yer altı kaynaklarıyla geliştirerek, düşmanlarınıza karşı meydan okumanızı temel almaktadır.  Red Alert çıktığı zamanlarda oldukça ilgi ve övgü görmüş bir oyundur. Zira aynı zamanda aynı statüdeki diğer oyunlara göre çok daha fazla gelişmiş bir yapısı bulunmaktaydı.

Command Conquer Red Alert öğrenmesi ve oynaması bakımından oldukça kolay ve kullanışlı bir strateji oyunudur. Oyun ilk başladığınızda bir tane ana karargâhınız bulunmaktadır. Bu karargâhı geliştirdikçe yeni teknoloji ve güçlü silah portatiflerini elde edebilirsiniz. Geliştireceğiniz ana üssünüzü gelişen silah teknolojiniz ve askerlerinizle korumanız oyunun en temel amaçlarından bir tanesidir.  Düşmanlarınıza hava, kara ve deniz kuvvetlerinizle saldırabilir ve onları yenilgiye uğratabilirsiniz. Oyun içeresinde Sovyetlerin kara ve hava savunma sistemi oldukça gelişmiş olmasına karşın, deniz kuvvetleri çok gelişmemiştir. Bu durum Sovyetler için önemli bir dezavantajdır. Red Alert oyununda Sovyetlerin rakibi ise birleşmiş Avrupa ülkeleridir. Avrupa ülkelerinin hava ve deniz kuvvetleri Sovyetlere göre daha gelişmiştir.

Westwood Studios tarafından geliştirilen Red Alert serisinin 1997 yılında iki adet genişleme paketi yayınlanmıştır. Red Alert: CounterStrike ve Red Alert: The Aftermath adında yayınlanan bu genişleme paketleri her ne kadar Westwood Studios tarafından geliştirilmiş olsa da oyunun birçok haritası Intelligents Games tarafından tasarlanmıştır.

Command Conquer Red Alert Sistem Gereksinimleri

Gerçek zamanlı bu strateji oyunu 12 milyon adet satış yaparak Gunnies Rekorlar kitabına adını yazdırmıştır. Sizde bu oyunu, oynanacak oyunlar listenize ekleyerek benzersiz bir strateji oyunu oynayabilirsiniz. Command & Conquer: Red Alert Sistem Gereksinimlerine baktığımızda bilgisayarınızın işletim sistemi minimum düzeyde Windows 95/98 olmalıdır. Cihazınızın en düşük Pentium 120 Mhz bir İşlemci, 16 MB Ram ve 1 Mb ekran kartı olması gerekenler arasındadır.

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

1 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.