Takip Et
Ana sayfa » Combat Arms » Combat Arms Tanıtımı

Combat Arms Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Combat Arms, Doobic Studios tarafından geliştirilen birinci şahıs nişancı oyunudur. Fps dalındaki bu oyunun çıkış tarihi Kasım 2017’dir. Nexon firması tarafından yayınlanan oyunun yapımında Lithtech Jüpiter oyun motoru kullanılmıştır. Güney Kore’li oyun firması tarafından geliştirilen Combat Arms, çevrim içi çoklu oyuncu desteği ile multiplayer olarak oynanmaktadır. Temmuz 2012 yılında Steam üzerinde serbest bırakılan oyun Freplay oyunlardan bir tanesidir.

Combat Arms Oyunu Hakkında

Combat Arms oyunu daha çok Mission Against Terror, CrossFire, Counter-Strike ve Call of Duty oyunlarını andıran oyun modlarını bünyesinde barındırmaktadır. Oyunun en önemli özeliklerinden bir tanesi GP puanlardır. Her operasyon sonunda öldürdüğünüz rakip düşmanınızın rütbelerine göre oyun size GP puan vermektedir. Sahip olduğunuz GP puanlar sayesinde karakterinize askeri donanım satın alarak gücünüzü artırabilirsiniz. Oyun içerisinde ne kadar çok kendinizden yüksek rütbeli düşman askeri öldürürseniz alacağınız GP puan miktarı da aynı orantıda artmaktadır. Bu heyecanlı FPS oyunu içerisindeki rütbe sistemi gerçek hayattaki hiyerarşik yapıdan esinlenerek yapılandırılmıştır. Oyuna sitesi üzerinden kayıt olup ilk olarak başladığınızda kursiyer asker rütbesi ile başlarsınız ve tecrübe puanı kazanarak bu rütbenizi Orgeneralliğe kadar yükseltebilirsiniz. Combat Arms içerisindeki rütbeler sırasıyla Er-Astsubay-Subay-Komuta Subayları ve Generaller’dir.

Oyunda her ne kadar Free2play bir oyun olsa da oyun içerisinde, gerçek parayla da alışveriş yapabileceğiniz bir market bulunmaktadır. Gerçek para ile alışveriş yaptığınız marketin ismi Kara Market olarak geçmektedir. Oyun içerisindeki bazı özel donanımlı silahlara bu market sayesinde elde edebilirsiniz.  Kara Market içerisindeki satın alacağınız birçok silah 1 ila 90 gün süre ile çantanızda bulunur. Çoğu silahın süreli olması yanında birkaç silahı da kalıcı olarak çantanıza katabilirsiniz.

Combat Arms oyununun şuana kadar kayıtlı 10 milyon kullanıcısı bulunmaktadır. Oyun içerisinde kendi grubunuzu kurarak klan savaşları da yapabilirsiniz. Bu FPS oyununun dünya çevrimiçi ligi gibi bir aktivitesi bulunmasa da, Amerika’da belli sponsorlar desteği altında yılın belli dönemlerinde turnuvalar düzenlenmektedir.

Combat Arms Sistem Gereksinimleri

Combat Arms oyununun sistem gereksinimlerine baktığımızda minimum düzeyde Windows 200 işletim sistemi, Pentium 3 işlemci, 256 MB ram, GeForce 2MX ekran kartı ve 2 GB HDD boş veri alanı gereklidir. Sizde Fps oyunlarına düşkünseniz bu oyunu kesinlikle oynanacak oyunlar listenize eklemelisiniz.

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.