Ana sayfa » Çocuklar için Oynanacak Oyunlar

Çocuklar için Oynanacak Oyunlar

Ebeveynlerin korkulu rüyası, sanal ortamda veya oyunlarda çocuklarının ne yaptığı haline gelmiş bir durumda. Hal böyle olunca oyun seçimleri de bir o kadar dikkatli yapılmak zorunda kalınıyor. Çocukları hem eğlendirirken hem de onlara bir şeyler öğretirken bundan zevk almalarını sağlamak ise biraz daha zorlaşıyor. Konu çocuklar olduğu zaman internet kullanımına dikkat edilmesi gerektiği gibi, çevrim içi oyunların, çocukların gelişimi için olabildiğince az oynatılması daha mantıklı olacaktır. Bu listede ise Xbox One platformu için, çocukların sıkılmadan oynayabileceği tam tamına 10 adet oyunu sizler için derledik. Çocuklar için oynanacak oyunlar listesi, sizin ve çocuğunuzun sıkılmadan oynayabileceği birbirinden eğlenceli oyunlar ile dolu.

10 -) Minecraft: Story Mode

Özellikle Türkiye’de yediden yetmişe herkesin severek oynadığı Minecraft, Telltale tarafından düzenlenerek üstüne bir de hikaye modu eklendi. Her yaştaki kişinin oynayabileceği, çok hoş, maceracı ve oldukça eğlenceli bir hikayeye sahip. Şu an için sezonun toplamda sekiz oyunu mevcut ve oyunun nasıl ilerleyeceğini siz veya çocuğunuz belirleyeceği için harcanacak zaman, fiyata kesinlikle değer.

Çocuklar için Oynanacak Oyunlar Minecraft Story

9 -) Squid Hero / Boom Ball

Bu iki oyun da Xbox One platformunda sadece Kinect ile oynanan oyunlar. Tamamen çocuklar için ve oldukça sevimli. Çocuğunuz hem eğlenirken hem de spor yaparak keyifli anlar geçirecektir.

Çocuklar için Oynanacak Oyunlar Squid Hero

Çocuklar için Oynanacak Oyunlar Boom Ball

8 -) Just Dance 2016

Hak ettiği yeri bulamasa da dans etmeyi sevenlerin gönlünde taht kuran Just Dance serisi, popüler şarkıların bir oyuna derlenmesi ve Kinect’in karşısına geçerek doğru hareketleri doğru zamanlarda yaparak dans etme oyunudur. Özellikle çoklu oyuncu olarak oynandığı zaman oldukça eğlenceli vakit geçirebileceğiniz Just Dance oynarken çocuğunuz hem dans ederek spor yapabilir hem de eğlenebilir.

Çocuklar için Oynanacak Oyunlar Just Dance 2016

7 -) King’s Quest

Çocuklar için Oynanacak Oyunlar listemizin yedinci sırasındaki King’s Quest hikayesiyle bizi büyüleyen bir oyun. Çocuğunuz, oyunda bir kralın hayatı üzerinden oldukça eğlenceli saatler geçirebilir. Oyunda kullanılan dilin İngilizce olması da dil öğrenimini kolaylaştıracağı gibi büyülü bir evrene kapıları aralayarak hayal gücünün sınırlarını zorlar.

Çocuklar için Oynanacak Oyunlar King's Quest

6 -) Plants vs Zombies: Garden Warfare 2

Hepimiz Plants vs Zombies oyununu mobil tabanlı olarak duyduk. Çocuklar için Oynanacak Oyunlar listesinde bu oyunun bulunmasının sebebi ise konseptinin tamamen değiştirilerek üçüncü şahıs aksiyon oyunu haline getirilmesi. Çocuğunuza, hoş ve çizgi film karakteri grafikleriyle eğlenceli saatler yaşatacak olan bu oyunu isterse tek başına isterse de arkadaşlarıyla çoklu oyuncu modunda oynayabilir. Her iki türlüsü için de sonuç aynı olacaktır. Bol eğlence ve tonlarca kahkaha!

Çocuklar için Oynanacak Oyunlar Plants vs Zombies Gareden Warfare 2

5 -) Disney Infinity 3.0

Disney Infinity 2.0 her ne kadar başarılı olsa da birçok eksiği ile göz önündeydi. Fakat 3.0 versiyonu ile beraber bunlar giderilmiş ve eğlenceli bir oyun performansı oyunculara sunulmuş. Her çocuğun izlediği Disney filmleri ve oynadığı çoğu oyuncağın karakterlerinin bulunduğu Disney Infinity 3.0’da hem bölüm geçerek oynayabilir, hem de yaratıcılığını konuşturarak kendi bölümlerini yapabilir ve bunları diğer oyunculara sunabilir. Eğer bunların hiçbirisini yapmak istemezse de oyun alanında istediğini yaparak eğlenebilir ve kahkahaları ile sizi de mutlu edebilir.

Çocuklar için Oynanacak Oyunlar Disney Infinity 30

4 -) LEGO Dimensions

Lego oyunlarının hepsi birbirinden eğlenceli ve bir o kadar da çocuklara hitap eden serilerden oluşuyor. Çocuklar için Oynanacak Oyunlar listemizin dördüncü sırasına alabileceğimiz Lego oyunu ise Dimensions. Disney Infinity serisine göre daha fazla kitle toplamış olan bu oyun LEGO karakterlerini tanıyarak çocuğunuzun sanal ortamda ve fiziksel ortamda da oynayabileceği saatler dolusu eğlenceli dakikaları sunacak. Oyun için karakterleri fiziksel olarak dışarıdan temin etmeniz gerekse de Xbox’ını kapattığında çocuğunuz eski usullerde de oynamaya devam edecektir.

LEGO® DIMENSIONS™_20150730132819

3 -) LEGO Marvel Super Heroes

LEGO oyunlarının oldukça fazla bir seriden oluştuğunu zaten belirtmiştik. Üstüne bir de Marvel karakterlerini içeren bir seri, çocuklar için oynanacak oyunlar listesine eklenmezse olmazlardan bir tanesi. Popüler kültürün en üst düzeyinde yer alan birtakım kurgu evrenlerden biri olan Marvel evrenini her çocuk sever. Üstüne LEGO oyunları ile birleştiğinde ise tek bir sonuç ortaya çıkabilir. Saatler boyunca süren eğlence ve Hulk SMASH!

Çocuklar için Oynanacak Oyunlar LEGO Marvel Super Heroes

2 -) Roblox

Tamamen çocuk yaştaki oyuncu kitlesine hitap eden Roblox’da çocuğunuz sıkılmadan her türlü aktiviteyi gerçekleştirebilir. Binlerce olan yapımcı topluluğu tarafından sürekli oluşturulan içeriklerle çocuğunuz hem spor oyunları, hem yarış hem de savaş oyuncularını sadece tek bir oyun üzerinden oynayarak saatlerce eğlenerek evi kahkahalara boğabilir.

Çocuklar için Oynanacak Oyunlar Roblox

1 -) Minecraft

Listemize Minecraft ile başlarken yine Minecraft ile bitiriyoruz. Çocuklar için Oynanacak Oyunlar arasında şu anda birinci sıraya alabileceğimiz bir efsanedir. Oyunda “gerçekten” her şeyi yapabilirsiniz. İçinde asansör ve yürüyen merdivenleri olan bir alışveriş merkezi mi istiyorsunuz? Ya da belki de sadece size ait bir oyun alanı. Çocuğunuz hayal gücünün sınırlarını zorlayarak bir şeyleri inşa etmenin verdiği keyfi tadabilir ve bununla saatlerce eğlenebilir. Yasaklanan oyun olarak lanse edilse de bir anne, baba, ağabey, kardeş olarak bu oyunu inceleyip kendi kararınızı vermenizi kesinlikle öneriyoruz.

Çocuklar için Oynanacak Oyunlar Minecraft

Çocuklar için Oynanacak Oyunlar Bonus Oyun: Rocket League

Listemizin bonus oyunu Rocket League çılgınlığı. Psyonix tarafından geliştirilen ve yayımlanan oyun kısa sürede oyuncuların dikkatini çekerek kitlesini büyüttü. Araba yarışı ve futbol mantığını birleştirerek oldukça farklı bir konsept ile karşımıza çıkan Rocket League’de amaç arabanızı kontrol ederek karşı takımın kalesini gol atmak. Çocuğunuz bu oyunda da oldukça eğlenceli vakitler geçirerek e-Spor sektörüne adımını bile atabilir!

Çocuklar için Oynanacak Oyunlar Rocket League

World of Warcraft, Overwatch ve DC Comics hastası, ağır oyuncu, deli dolu bir insan. Zamanını genelde bilgisayar ve konsol oyunlarına ayırsa bile sosyal bir kişiliğe sahip. Ayrıca psikoloji ise tutkularından sadece birisi!

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

1 1

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.