Ana sayfa » Popüler Clash of Clans İran da yasaklandı

Popüler Clash of Clans İran da yasaklandı

Mobil Oyunların En İyileri Arasında Yer Alan Clash of Clans İran da Yasaklandı

Clash of Clans İran da yasaklandı. Peki Neden? Kısıtlamaları ile ün salan İran artık oyun kısıtlamalarına da başladı. Daha önce uyguladığı çeşitli engelleme ve kısıtlamalar ile gündeme gelen Iran; iletişim ağlarından, sosyal medyaya, mobil uygulama ve son olarak da oyunlara kısıtlama getirdi. Kısa bir zamana önce Pokemon GO oyununu yasaklayan İran’ın şimdi ki hedefi indirme ve kazanç rekorları kıran Clash of Clans oldu.

Pokemon Go oyunu da birçok ülkede güven konusunda kendini ispatlayamamıştı. Fakat bu alanda ilk düzenlemeyi İran getirmişti. Dünya genelinde örnek verecek olursak Suudi Arabistan’ın hatırı sayılır din adamı Pokemon çizgi filmi, kartları ile ilgili fetva vermiş ve bunun artık Pokemon GO oyununda da geçerli olduğunu söylemişti. Bir diğer örnek ise Endonezya’da güvenlik personeli görev başında iken Pokemon avına çıkmış ve güvenlik açığının oluşmasına neden olmuştu. Fransa’da ise Pokemon avlamak için askeri üs sınırlarını ihlal eden bir vatandaşa ceza verilmişti.

Clash of Clans oyununu engelleyen İran’ın idari yönetiminden, oyunun insanların kişisel hayatını olumsuz yönde etkilediği, şiddet eğilimi oluşturduğu ve bağımlılık ile beraber ihmalkarlığı doğurduğu yönünde bir açıklama yapıldı. Clash of Clans oyunun kısıtlanması oyuncular üzerinde ne kadar etkili olacak henüz bilinmese de engelleri aşmak için kuşkusuz çeşitli yollar deneyeceklerdir.

Pokemon GO ve Clash of Clans oyunu ile ilgili tüm haberleri sitemizden takip edebilir ve anında güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.

FPS Addicted

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

4 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.