Takip Et
Ana sayfa » Civilization V » Civilization V Tanıtımı

Civilization V Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Civilization V; yapımcısı Firaxis Games olan ve yayımcılığını ise 2K Games’in üstlendiği strateji oyunudur. Oyunu Microsoft Windows ve Mac OS X platformları üzerinden oynayabilirsiniz.

Oyunun en teme amacı kendinize bir medeniyet seçersiniz ve bu medeniyeti geliştirerek güçlenmekten geçer. MÖ 4000 yılından başlayarak şehirleri fethederek ve bu sayede geniş bir bölgeye yayılarak aynı zamanda da savaşarak MS 2050 yılına ulaşmayı planlıyorsunuz. Kazanmak için birden fazla yolunuz var, örneğin en önce uzaya çıkabilirsiniz, bütün gezegeni ele geçirebilirsiniz veya en yüksek puana ulaşabilirsiniz buna benzer durumlarla oyunu bitirebilirsiniz ama bitirmek bu kadar kolay değil binalar, yeni birimler, yeni keşifler vb. şekilde yeni şehirler oluşturmanız gerekiyor.

İlk serilerden bu yana oynama şeklinin çok fazla değiştiğini söyleyemeyiz. Sıra ile herkes hamlesini yapar ve diğer hamleye kadar bekler. Tur halinde bu şeklide devam eder ve her tur geçtikçe yıllarda artarak ilerler. Turlarda ilk başlarda bir tur 50 yıl demekken ilerledikçe çağ atladıkça her tur 1 yıla denk gelecektir ve oyun git gide zorlaşacaktır. Oyunda askeri durumunuzu geliştirmeniz, bilimsel çalışmalar yapmanız, yönetimi ele almanız ve şehir düzenini ele almanız gerekiyor. Aksi takdirde gelişmeniz pek mümkün olmayacaktır ve oyunun sonunu görmeniz mümkün olmayacaktır. Şehri geliştirmezseniz hem sivil hem de askeri bakımdan gelişemezsiniz ve herhangi bir üretim yapamazsınız. Binaları şehirlere yapabilirsiniz ve bu binaları yapmanız sizin faydanıza olacaktır çünkü şehrinize bazı özellikler kazandıracak bununla da kalmayacak ülke çapında size özellik veya güç sağlayacaktır. Bu güçte size rakipleriniz karşısında üstünlük sağlayacak. Oynanacak Oyunlar olarak strateji severlerin vazgeçmediği oyunlardan birisi olarak Civilization V büyük öneme sahip.

Yapabileceklerinizin bir sınırı görünmüyor normal bir hayatmış gibi dış ticaret yapabilir veya devletlerarası ilişkileri düzenleyebilir, diplomatik anlamda savaş ve barış antlaşmaları da yapabilirsiniz.

Bilgisayar platformu üzerinden Microsoft Windows’da Sistem gereksinimleri; Minimum olarak: en az Windows XP SP3, işlemci olarak İntel Core 2 duo 1.8ghz veya AMD athlon 64 X2 2.0 ghz, Ram olarak 2gb, ekran kartı olarak 256 MB ATI 2600XT veya NVidia 7900GS ve HDD boş alan olarak 8GB alana ihtiyacınız olacaktır. Önerilen sistem gereksinimi ise: Windows 7, İşlemci olarak 1.8 ghz Quad Core Processor, Ram olarak 4GB, ekran kartı olarak ise 512mb ATI 4800 veya NVidia 9800, boş alan olarak ise 8 gb hdd de boş alanınız olması gerekiyor.

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.