Takip Et
Ana sayfa » Cities Skylines » Cities Skylines Tanıtımı

Cities Skylines Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Cities Skylines, yayıncı Paradox Interactive ve yapımcı Colossal Order şirketleridir. 10 Mart 2014 tarihinde piyasa sürülen strateji-simülasyon tarzında bir oyundur.

Başlangıçta oyun içerisinde seçtiğiniz bir haritada yeni bir şehir kuruyorsunuz ve ilk girişte size küçük ipuçları verilmektedir. Seviyeniz yükseldikçe haritada bulunan boşlukları açabiliyorsunuz ve çeşitli yapıları inşa edebiliyorsunuz. Cities Skylines içerisinde ilk etapta paranızın tamamını harcamadan önce su için gerekli alt yapıyı inşa etmeniz sizin için büyük bir ölçüde üstünlük sağlayacaktır. Şehiri inşa etmeden önce gerekli alt yapıları oluşturmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Bu işlemlerin ardından bir elektrik santrali inşa ederek işlemlerinize devam edebilirsiniz ve santralinizi oluşturduktan sonra elektrik direklerini dağıtabilirsiniz ve istediğiniz bölgelere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Oyun içerisinde çok ayrıntı bulunmaktadır ve gerçek yaşantıda olduğu gibi kişisel giderleri sağlamak adına birçok alternatif bulunmaktadır.  Alt yapı işlemlerin ardından şehrinize birkaç tane ev yapmak ile başlayabilirsiniz ve oyun içerisindeki popülasyon diğer oyunların aksine çok yavaş artmaktadır ve bu yüzden ilk etapta size verilen parayı dikkatli kullanmanız ve insanların şehrinize yerleşmesini sağlayabilecek şekilde yapıları inşa etmeniz gerekmektedir fakat unutmamalısınız ki alt yapı gerçekten önemli.

Cities Skylines‘da ekranın sol üstünde bulunan info kısmından elektrik, su, insanlarınız mutluluk derecesi, trafik durumu ve buna benzer birçok ayrıntıyı ilgili bölüm üzerinden görüntüleyebilirsiniz.  Şehrinizdeki popülasyonun artmasının ardından sanayiler kurarak işsizlik oranını dengeleyebilir ve şehrinize insanların gelmesinin oranını arttırabilirsiniz. Seviyeniz yükseldikçe açılan yeni özelliklerinizi, kurabileceğiniz yeni binaları ve alabileceğiniz yeni alanları görüntüleyebilirsiniz. Şehir planlaması yaparken iki yerleşimin arasında bulunan boşluklara elektrik direklerinin geçebilecekleri şekilde bir boşluk bırakırsanız şehrinizi daha rahat bir şekilde geliştirebilirsiniz, eğer boşluk bırakmazsanız ilerleyen zamanlarda sorun yaşayabilirsiniz. Başlangıçta hastahaneyi şehrin merkezine kurduğunuzda insanlarınızın mutluluk seviyeleri  yükselebilir. Su giderlerini karşılamanızda şehrinize gelen insanların açısından çok önemlidir, eğer herhangi bir eve ulaşabilecek bir su alt yapısı yok ise evler alarm vermeye başlayacaktır ve alt yapı kurmanız gerektiğini belirtecektir.

Arzu ettiğiniz şekilde bir şehir tasarlayarak mühendislik ve mimarlık becerilerinizi test edebilir ve oluşturduğunuz şehir içerisinde keyifli ve eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.