Ana sayfa » Çin Tanrısı Sandığı Garen Heykeline Taptı

Çin Tanrısı Sandığı Garen Heykeline Taptı

League of Legends Şampiyonuna Taptı!

Çin’in başkenti ve en kalabalık şehirlerinden olan Şanghay’da , yüzde tebessüm oluşturan fakat az da olsa üzücü bir olay yaşandı. Bir kadın Çin Tanrısı Sandığı Garen Heykeline Taptı.

Dünya genelinde en çok oynanan online oyunlardan birisi olan League of Legends , ülkemizin genelinde olduğu kadar dünyanın diğer farklı bölgelerinde de oldukça popüler. Hatta Çin’de yeni yapılmış olan LoL şampiyonlarından biri olan Garen’in heykeli dahi bulunmakta.

Ancak birçok kişinin tahmin edebileceği üzere herkes League of Legends’i oynamıyor ve bu sebepten dolayı Garen’i tanımıyor. Garen heykelini Çin generali ile karıştırıp dua edenler gibi ilginç olayların yaşanabilmesine sebep olabiliyor.

Çin’de bulunan bir internet cafenin güvenlik  kameralarına takılan bir olayda, yaşlı bir bayan yapılmış olan Garen heykeline dua ederken görüntülendi. Fakat tahminlere göre kadının Garen heykelini, 20 asır önce Çin’de yaşamış ve tanınmış bir general olan Guan Yu ile karıştırmış olabileceği yönünde.

Olayı gören internet cafe müşterileri, bu görüntüleri sosyal medyada yayımlarken yaşlı kadının ne kadar içten bir davranışta bulunduğunu göstermek amacıyla görüntüleri paylaştıklarını açıkladılar. Fotoğrafı sosyal medyada yayımlayan kişilerden birisi “eğer içten bir dua ediyorsan ve saf duygular bulunduruyorsan, kime inandığın ya da taptığının bir önemi yok istediğin olacaktır.” şeklinde açıklama yaptı.

Ya da kadın belki gerçekten o karakterin LoL şampiyonu Garen olduğunu bilerek dua etmiş olabilir sonuçta oyun oynamanın, eğlenmenin yaşı mı var?

Yolda-Gördüğü-Heykeli-Karıştırdı-Garen-Karakterine-Dua-Etti

Garen Karakterine Dua Etti

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.