Ana sayfa » Blizzard DDoS Saldırısına Uğradı!

Blizzard DDoS Saldırısına Uğradı!

Bilgisayar platformunda ki Diablo 3, World of Warcraft  ve Hearthstone gibi bir çok popüler oyunun altyapısını büyesinde bulunduran Battlet.net servisi, siyah şapkalı hacker grubu Lizard Squad tarafından DDoS saldırısı altında kaldı . Dün başlayan saldırıların kim yaptığına dair bir bilgi bulunmuyorken , yabancı haber sitesinde yapılan açıklamaya göre saldırıyı Lizard Squad adlı siyah şapkalı hacker grubu üstlendiği açıkladı.

World of Warcaft yaklaşık olarak 10 yıl içerisinde 100 milyon kişi tarafından oynandı . Böyle köklü ve oyuncuya sahip oyunun serverleri ise battle.net üzerinde bulunuyordu . Lizard Squad tarafından battle.net altyapısına yapılan saldırının sadece Blizzard oyununa erişime kapattığını eklemekte fayda var.

Yapılan söylentilere göre Lizard Squad hacker grubunun battle.net’e DdoS saldırısını yapmasının amacı, Blizzard oyunun Nostalrius sunucusunun kapatılması. Bir nevi sunucunun kapatılması üzerine cezanızını böyle ödeyin diyen Lizard Squad hacker grubu , Blizzard’a göz dağı verdiği konuşuluyor. Hem Lizard Squad hem de Blizzard yetkilileri tarafından kesin bir açıklama yapılmadığı için saldırının sebebine şimdilik kesin olarak Nostalrius sunucusun kapatılması nedeniyle saldırı yapıldı diyemiyoruz.

Blizzard ise hem forum sayfasında hem de resmi Twitter hesaplarından yapmış olduğu açıklamalar ile sorunun ortadan kaldırıldığını açıkladı. Ancak Battle.net yine de olaya dikkatli yaklaşıyormuş, zira hacker grubu olan Lizard Squad’ın tekrar bir hacker saldırısı yapma amacının olduğunu belirtiyor.

blizzard_DDoS_oynanacakoyunlar

Vanilla zamanlarını her WoW oyuncusunun özlediği doğru bir gerçek, fakat yine de resmi olmayan yollarla açılan ve üzerinde hak idda edilen Nostalrius’un kapanmasına karşı alınan bu tepki biraz ağır kaçmış gibi duruyor. Blizzard’ın önümüzdeki günlerde ne gibi bir önlem alacağı hala bilinmemekle beraber, Vanilla zamanlarını seven Nastralius projesinin sahipleri Change.org‘da sunucunun kapanmaması için bir kampanyayı başlattı bile. Bu kampanyadan her ne kadar bir umut beklenmiyor olsa da, oyuncuların istekleri en azından belirli yerlere ulaşıyor gibi gözüküyor.

Bizler de Blizzard’a yapılan bu saldırıları kınamak dışında başka bir şey yapamıyoruz. Peki ya sizin fikirleriniz neler? Sizce sunucunun açık kalması mı gerekli yoksa mal sahibi olan Blizzard sunucuyu kapatmakta haklı mı? Sunucu tamamen kapatıldığında Blizzard’î ne gibi tehlikeler ve saldırılar bekliyor olabilir? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı sakın unutmayın!

World of Warcraft, Overwatch ve DC Comics hastası, ağır oyuncu, deli dolu bir insan. Zamanını genelde bilgisayar ve konsol oyunlarına ayırsa bile sosyal bir kişiliğe sahip. Ayrıca psikoloji ise tutkularından sadece birisi!

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.