Takip Et
Ana sayfa » Battlefield 4 » Battlefield 4 Tanıtımı

Battlefield 4 Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Electronic Arts tarafından yayınlanan oynanacak oyunlar listenize ekleyeceğiniz yeni bir oyunla daha karşınızdayız, Battlefield 4. EA Dijital tarafından geliştirilen bu oyun birçoğunuzun bildiği Battlefield serisinin dördüncü serisidir. Frostbite oyun motoru ile geliştirilen oyun 1 Kasım 2013 tarihinde yayınlanmıştır. Microsoft Windows, PS3, PS4, Xbox 360 ve Xbox One platformlarında oynanma imkânı bulunan bu oyunun tasarımcıları Thomas Anderson ve Mikael Kasurinen’dir.

Çıktığı ilk günden bu yana sürekli olumlu eleştiri alan Battlefield 4, özelikle çevrim içi oyun yapısı ve grafikleri ile adından bir hayli söz ettirmiş durumda. FPS oyun severlerin yoğun ilgisinin olduğu bu oyun, önceki seri Battlefield 3’e göre daha gerçekçi grafiklere sahip ve eklenen yeni silahlarla oyun zevki fazlasıyla artmış durumda.

Battlefield 4 Nasıl Oynanır: Battlefield 4 oynanış bakımından iki moda sahiptir bunlar senaryo modu ve çok oyunculu modlardır. Bir önceki seriyi oynayanlarınızın bildiği her şey neredeyse aynı kalmış durumda. Oyun içinde yer alan harita, görevler ve pusula her zamanki gibi çerçevenin sol alt kısmında yer almakta. Bu arada silahların atış modunda da herhangi bir değişiklik yapılmamış, Battlefield 3 serisinden hatırlayacağımız gibi iki atış modu bulunmaktadır. Oyunda silahlarla çoklu ve tekli atış modu ile oynanabilmektedir.

Çoklu modda Battlefield 4 nasıl oynanır dediğinizi duyar gibiyim. Çoklu oyun modu 64 oyuncuya kadar destekli oynanabilmektedir. Bu modda 3 önemli devlet bulunmakta bunlar Çin, Birleşik Devletler ve Rusya. Çoklu oyuncu modundaki haritaların isimleri ‘Paracel Storm, Zavoc 311, Flood Zone, Lancang Dam, Siege of Shanghai, Hainan Resort, Rogue Transmisson, Operation Locker, Dawnbreaker,  Golmud Railway’ ‘dır. Battlefield 4’de kullanılan jetler yeniden düzenlenmiş, ikiye ayrılan jetler ‘Saldırı’ ve ‘Gizlilik’tir. Havada teke tek savaşmak istiyorsanız ‘Gizlilik’ modundaki jeti tercih etmelisiniz, kara harekâtları için ise ‘Saldırı’ modundaki jetleri tercih etmelisiniz.

Battlefield 4 senaryo modu çoklu moddan biraz farklı olmuş. En önemli fark çevrim içi modda bulunan çerçevenin senaryo modunda farklı olmasıdır. Senaryo modunu oynamanız çevrim içi modda ki silahların açılması için zorunludur.

Battlefiel 4 Sistem Gereksinimleri: Bilgisayar oyunlarının oynamak istediği bu heyecanlı ve aksiyon dolu FPS oyun için cihazınızın işletim sistemi minimum düzeyde Windows Vista olmalı. Windows Vista kullanıcıları için hatırlatmamız gereken tek şey işletim sisteminizi SP2 ile güncellemelisiniz.

Oyunu oynayabilmeniz için gereken diğer sistem gereksinimleri;
İşlemci: AMD Athlon X2 2.8 GHz
Bellek: 4 GB
Ekran Kartı: Nvidia Geforce 8800GT, AMD Radeon HD3870
Ekran Kartı Hafızası: 512 MB
Sabit Sürücü: 30 GB

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.