Ana sayfa » Battlefield 1 Multiplayer : Atlar Nasıl Çalışacak ?

Battlefield 1 Multiplayer : Atlar Nasıl Çalışacak ?

İlk olarak umarız Gamescom 2016’da yayınlanan ve Battlefield 1 Multiplayer ve daha bir sürü içeriği gösteren fragmanı izlemişsinizdir. İzlemediyseniz sizi böyle alalım;

Fragmanda da görüldüğü üzere oyunda süvarilerin atlarıyla birlikte savaştığı bir çöl savaşı var. Battlefield serisine ilk kez atların eklenmesi oldukça heyecan verici bir durum. Video oyun geliştiricisi DICE’ın açıklamasında olduğu gibi: “1. Dünya Savaşı eski ve yeni teknolojinin vahşice savaşmasını içerir. Vahşi atlarla uçakların ve tankların karşı karşıya gelmesi bunu göstermenin en iyi yolu değil mi ?”

Battlefield 1 inceleme

Peki bu atlar oyun içerisinde nasıl olacak ? Bu sorunun cevabını bazı önemli noktalarıyla sizler için sıraladık;

  • Atlar açıkça tanklar kadar dirençli olmayacak fakat en yüksek hıza ve çevikliğe sahipler.
  • At üzerinde tüfek ve orta mesafeli silahları kullanabileceksiniz (At üzerinde nişan almanın ve tutturmanın ne kadar zor olacağını biz de merak ediyoruz).
  • Atlar yakın mesafeler için çok işe yarar olacak. At üzerinde düşmanlarınızın üzerine kılıçla saldırabilirsiniz. Ayrıca bineğiniz de savaş esnasında aktif bir rol izleyecek. Toynaklarının altında düşmanları ezebilecekler.
  • At üzerindeyken zırhlı yavaş hareket eden silahları kolayca ve etkili bir şekilde kullanabileceksiniz. Hızlı ve çevik bineğinizle bir takın etrafında dönüp tanka el bombaları fırlatabilirsiniz.
  • Atınız eyer çantalarından yararlanıp içerisinde bolca bandaj taşıyabilirsiniz. Bu bandajları kendi üzerinizde kullanabilir ya da ihtiyacı olan takım arkadaşlarınızın yanlarına kadar gidip onlara verebilirsiniz.
  • Atınız sizden fazla cana sahip olacak. Fakat bineğiniz yaralanabilir veya öldürülebilir, bunu unutmayın.
  • Atın üzerine atlarsanız kendinizi birçok işe yarar silaha mevcut bir halde bulacaksınız.
  • Atın üzerinden istediğiniz zaman inip ayak üzerinde de savaşabilirsiniz.
  • Atınız başıboş bir şekilde sizden uzaklara gidip oralarda dolaşabilir veya daha da kötüsü dikkat etmiyorsanız atınız sizden çalınabilir.
  • Aslında atlar kendi canlarına daha düşkün olacaklar. Böylelikle kendilerini öldürebilecek durumlar kaçınır bir halde olacaklar. Hatta önünüzde bir tehlike olduğu hakkında sizle iletişime geçip sizleri uyarabilir.

Gerçekten bunların hepsi oldukça harika duruyor. Bu durum Battlefield’e yeni bir soluk getirmekle kalmıyor, aynı zamanda Battlefield 1 multiplayer özelliği ile bir video oyunu içerisinde en gerçekçi at deneyimi yaşatacak oyun da olabilir. Nasıl olacağını görmek için sabırsızlanıyoruz! Battlefield 1 21 Ekim’de Xbox One, PlayStation 4 ve Windows PC platformlarında çıkacak. Dilerseniz önceden sipariş edip 31 Ağustos’taki beta sürümünü deneyebilirsiniz.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.