Ana sayfa » Battlefield 1 Çıkış Tarihi Öncesi Bilmeniz Gerekenler

Battlefield 1 Çıkış Tarihi Öncesi Bilmeniz Gerekenler

Battlefield 1 Çıkış Tarihi duyuruldu. Kendini “oyuncu” olarak nitelendirenlerin çoğunun merakla beklediği oyunlar arasında yer edinen yeni Battlefield oyunundan şimdiye kadar çıkmış olan tüm bilgileri bu makale altında toplayacağız.

Öncelikle oyunun geçtiği dönemden bahsedelim. Oyun First World War yani Birinci Dünya Savaşı’nda geçiyor. Savaş araçlarından silahlara, silahlardan tarihi yapılara kadar en iyi şekilde yansıtacağından şüphe yok muhakkak, zaten tanıtım videosunda bunu göstererek oyuncuların beğenisini topladılar. Önceki Battlefield oyunlarına nazaran tarihi anlamda çıkmış en iyi oyun olacak ve bu en büyük rakibi Call of Duty için pek de hayra alamet değil.

58755-battlefield_1_wallpaper

Oyun hakkında bilgilere geçecek olursak bunlardan en önemlisi Türkçe dil desteği ile geliyor olması. Son zamanlarda çıkan EA Games oyunlarında Türkçe dil desteğini görmek mümkündü. Artık çıkan tüm oyunlarda bunu görebilecek olmak beni sevindirdi. Bir diğer bomba olay ise Osmanlı İmparatorluğu’nun oyunda bulunması. Bunu şu şekilde açıklarsak daha açıklayıcı olacaktır. Birinci Dünya Savaşı’nın sayılı devletlerinden olan Osmanlı İmparatorluğu’nun bazı önemli cephelerinin oyunda bulunacağı konusunda duyumlardan ziyade makalenin ilerleyen bölümlerinde bunun kanıtlayıcı içeriklerini sizlerle paylaşacağım.

Oyunun tanıtım videosunda karşımıza it dalaşı yapan birkaç uçak çıkıyor. Bunlardan birinin içinde Vecihi Hürkuş gibi önemli pilotlarımızdan birine benzeyen bir pilot göze çarpıyor. Bu da tabi ki biz Türk oyuncuları mutlu etti 🙂

tarihi_kisiler_vecihi-hurkus-pilot-formasiyla-jpg_74055760_1428576607-horz

Oyunun en önemli kısımlarında birine geldik. Battlefield 1 çıkış tarihi öncesi haritaların hangi bölgelerde geçeceği konusu internete sızdı. Haritalar büyük ihtimal şu şekilde;

Asiago Offensive (İtalyan Alpleri Haritası)
Gaza Sands (Çöl Haritası)
Siege of Damascus (Kentsel Bir Çöl)
Stalemate (Belçika)
ANZAC Cove (Gelibolu, Anzak Koyu)
Garden Twilight (Henüz bir bilgi yok)
Argonne Shade (Muhtemelen fragmanda gördüğümüz orman haritası)
Operation Castlewick (Hikaye moduna ait bir gönderme olabilir)
Scorched Earth (Batı veya Doğu Cephesi)
Gördüğümüz üzere oyunda Osmanlı cephesinin de olacağını söylemiştik. Bunlarda sadece biri Gelibolu Yarımadası’nın Anzaklarca işgali. Çanakkale gibi müthiş bir mücadelemizi oyuna nasıl yansıtacakları ise merak konusu tabi.
5 - H9HDjjE
Battlefield ve oyun dünyası için gelen bir diğer yenilik ise Birinci Dünya Savaşı’nda kullanılan silah ve savaş araçları. Oyunda ilk defa at kullanarak savaşacağız. Bu atların oyuna aktarılmasında Motion Capture teknolojisi kullanılmış. Yani gerçek hayattaki atları sanal ortama aktarıp gerçekçiliği en üst seviyeye taşımayı hedeflemişler.
Battlefield-1-1080-Wallpaper
Oyunun diğer tüm detaylarına ise buradan ulşabilirsiniz;
-Yıkım olacak, bu sayede ağır silahlar ve toplar etkisini çok daha fazla hissettirecek.
-Ata binebilecek miyiz sorusu soruldu. Geliştiricilerden birisi evet veya hayır diyemem şeklinde cevap verdi. (Geliştiricilerin anlattıklarından yola çıkarak at binebileceğimizi söyleyebilirim çünkü “…bir tank savaşının yanından atla geçebilirsiniz…” ve “horse charge” gibi ifadeler geçti.)
-Hardal gazı ve gaz maskesi oyunda bulunacak.
-Tanklar ve zırhlı araçlar çeşitli olacak ebatlarına göre ayrılacaklar.
-Batı Cephesi, Fransa, İtalya ve Arabistan Çölleri oyunda yer alacak mekanlar olacak ve hepsi senaryo modunda ve çok oyunculu modlarda oynanabilir olacak.
-Karada, havada ve denizde savaşlar olacak. Yakın dövüş de oyunun odak noktalarından biri olacak.
-Kalıcı bir ekip sistemi olacak. Eğer hep arkadaşlarınızla aynı ekipte kalmak istiyorsanız 4 kişilik bir grup oluşturup maça öyle gireceksiniz böylelikle bütün oyun boyunca aynı ekipte kalacağınızı garantilemiş olacaksınız.
-Silah özelleştirilmesi bulunacak. Silah çeşitliliği fazla olacak. Tüfekler, flamethrowers, makineli silahlar, ve gürz, kürek gibi diğer yakın dövüş için kullanılabılecek araçlar. Yakın dövüş silahları ağır ve hafif olarak ayrılacak.
-Çok oyunculu modlarda 64 kişilik haritalar olacak. Çok geniş savaş alanları olacak.
-Oyunun senaryo modu 6 bölümden oluşacak.
Origin üzerinde listelenen harita DLC’si ilk olarak ön sipariş yapanlara verilecekken çıkışından kısa bir süre sonra da herkese ücretsiz olarak verilecek.
 Battlefield 1 çıkış tarihi ise, 21 Ekim tarihinde PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için Türkçe altyazı seçeneğiyle çıkışını gerçekleştirecek. 

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.