Takip Et
Ana sayfa » BattleCry » Battlecry Tanıtımı

Battlecry Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Battlecry, takım oyunu odaklı bol aksiyonlu bir savaş oyunu. Teksas’da bulunan BattleCry Studios tarafından yapılan ve aynı firmaya ait Bethesda şirketi tarafından yayınlacak olan Battlecry, oyuncular ile ücretsiz olarak buluşacak. Yapımcı firmanın yaptığı açıklamalara göre oyunun sürükleyici ve akıcı olmasını istiyorlar. Bu yüzden en ufak detaya bile önem vererek çalıştıklarını oyunculara iletiyorlar. Oyunda bulunan karakterlerin tasarımlarının ayrı bir üstlerine düştüklerini söylemek yanlış olmaz. Oyunda bulunan her karakterin kendine has özellikleri ve takımda ona göre bir yeri olacak. MMOTPS türünde olan oyunumuz ilk girdiğinizde kendisini belli edecek efektlere sahip. Oyunumuz, 20. yüzyılda ve savaştan sonraki dönemi sizlere yaşatıyor.

Oyunda şuan için toplamda 5 karakter mevcut. Bu karakterler ise; Enforcer, Gadgeteer, Brawler, Infiltrator ve Ranger. Oynanacak Oyunlar olarak sizlere bazı karakterlerden kısa kısa bahsedelim. Örneğin Enforcer oyundaki en yüksek cana sahip bir karakter. Yakın dövüş sınıfına ait olan Enforcer, mekanik bir kılıca sahip. Bu kılıç aynı zamanda kalkana dönüşerek kendisine can bonusu vermesine olanak sağlıyor. Bu kalkan ile rakibinizden aldığınız saldırıları emerek karakterinizin adrenalini doldurtabiliyorsunuz. Adrenalin ise karakterinizin yeteneklerini aktif etmeye yarayan puan diyebiliriz. Adrenalin puanı tam dolduğunda ise ultimate yeteneğinizi kullanabilirsiniz. Uyarmak gerekirse ultimate yeteneğini kullanmış bir Enforcer görürseniz, oradan hızlıca kaçmaya çalışın. Ranger karakteri ise adından da anlaşılacağı üzere okçu bir karakter. Ranger, oyunda en uzak menzile sahip bir karakter ve bir o kadar da ölümcül. Okçu bir karakter olduğu için yakın dövüşlerde baya güçsüz kalıyor. Yakın saldırılar için tek bir savunma yeteneğiniz mevcut bu yetenek ise; Sonic Shock. Sonic Shock ile rakiplerinizi biraz geri ittirebilirsiz. Ultimate yeteneği sayesinde ise oklarınızı seri bir şekilde fırlatabilirsiniz. Oynadığınız haritanın püf noktalarını öğrenmek, her zaman menzil karakterleri için avantaj olmuştur. Bu yüzden haritaları yaşayarak oynayın! Infiltrator, bildiğiniz suikastçı bir karakter. Yetenekleri arasında görünmezlik ve oldukça fazla hasar var. Eksisi ise oyundaki en düşük cana sahip karakter. Birebirde yakaladığınız tüm karakterleri neredeyse çok rahatlıkla öldürebilirsiniz. Seri saldırıları sayesinde rakibiniz ne olduğunu anlamadan ölecektir. Görünmezlik kullanarak rakiplerinizin arkasında bir anda belirmek, onları şaşırtacaktır. Oyun esnasında beğenmediğiniz karakteri değiştirebilir, farklı bir karakter ile oyununuza devam edebilirsiniz. BattleCry‘da 3 farklı takım bulunuyor. Bu takımlar ise şunlar; Cossack Empire, Han Republic ve Imperial Marines. Takımlara ait karakterler ise görünüşlerinde farklılık gösterebiliyor.

Kancalar! Kancalardan mutlaka söz etmek gerekiyor. Bu kancalar sizi savaşın ortasından kaçırabilir veya düşmanınıza sinsice yaklaşmanıza yardımcı olabilir. BattleCry’da hareket, berekettir. Hareket kabiliyetiniz az ise bu oyun size göre değil. Kanca özelliği sayesinde bir noktadan diğer bir noktaya zıplayarak haritayı hızlıca gezebilirsiniz. Şuan için 3 oyun modu mevcut. Bu oyun modlarından bir tanesi ise Land Grap olarak isimlendirilmiş. Land Grap, bildiğimiz ele geçir modu. Haritada 3 farklı bölge mevcut. Bu bölgeleri ele geçirdiğinizde takımınıza skor gelmeye devam ediyor. Bölgenin puanı bittiğinde haritada rastgele olarak bir yerde tekrar beliriyor. BattleCry Studios’un yaptığı açıklamalara tekrar geri dönecek olursak, oyunun betası 2015’de başlayacağını fakat ilk olarak Yeni Zelanda ve Avustralya’da yaşayan oyuncular beta ile buluşacak. Daha sonrasında tüm dünyaya açmayı planladıklarını söylediler. Yine bir sürpriz yaparak oyuna eklemek istedikleri sosyal özelliklerden bir tanesini açıkladılar. Bu özellik ise maç sonlarında kendi veya düşman takımındaki oyuncular hakkında yorum yapabileceksiniz.

İyi oyunlar!

Uzun süredir MMORPG ve FPS oyunları oynayan, çoğunlukla bilgisayar oyunlarını tercih eden ama konsol oyunlarına da ilgisi olan bir kişi. Gününün çoğunluğunu bilgisayar başında geçiren ama bir o kadar da sosyal yaşamını ihmal etmeyen birisi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.