Takip Et
Ana sayfa » Batman Arkham Knight » Batman Arkham Knight Tanıtımı

Batman Arkham Knight Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Batman Arkham Knight, Rocksteady Studios şirketi tarafından geliştirilen bir video oyunudur. Warner Bros tarafından 23 Haziran 2015 tarihinden yayınlanmıştır. Unreal Engine oyun motoru ile geliştirilen Batman Arkham Knight Microsoft Windows, Playstation 4 ve Xbox One platformlarından herhangi bir tanesinden oynanabilmektedir. Üçüncü şahıs nişancı oyunu olan Arkham serisinin yönetmen ve yazarı Sefton Hill’dir.

Batman Arkham Knight Oyunu Hakkında

Haziran 2015 tarihinde yayınlanan Batman Arkham Knight oyununda Arkham City şehrinden 5 kat büyük Arkham Knight haritası karşımıza çıkmakta. Bu büyük harita üzerinde oyuncular haritada istedikleri gibi özgürce gezme imkânı bulabilmektedir. Ek olarak bu haritada oyuncular Batmobile’ı da kullanma imkânına sahip olabilmektedirler.

Batman Arkham Knight oyunun hikâyesi, Scarecrow’un Gotham şehrine dönerek Batman’ın düşmanları ile işbirliği içine girerek kahramanımızı ortadan kaldırmasını konu almaktadır. Oyuncular Arkham serilerinde bildiğimiz birçok ekipmanı Arkham Knight sürümünde de kullanabilmekte. Kahramanımız Batman ile havada süzülürken düşmanlarınıza karşı öldürücü hamlelerde bulunabilir ve onları havadayken dahi avlayabilirsiniz.

Oyunda kullanabilecek Batmobile oyun içerisinde çarptığı her şeye zarar verebilmektedir. Batmobile aracımızda bide hız arttırıcı mod bulunmaktadır. Birçok araba yarışında gördüğümüz drift ile turbo doldurma özelliği Batmobile içinde geçerlidir. Oyun içerisinde yapacağımız driftler sayesinde boost yani turbo modu doldurarak ihtiyaç halinde şehir içinde kullabilirsiniz. Oyuncular ihtiyaç halinde Batmobile üzerinde modifiye yani geliştirme yaparak aracın gücünü artırabilmektedir. Oyun içerisinde en önemli yardımcılarımızdan bir tanesi olan Batmobile aracımızı harita üzerinde işaretlediğimiz yere çağırabilmekteyiz.

Oyunun grafiklerine baktığımızda Arkham City ve Arkham Asylum’a göre daha fazla atış alanı içermektedir. Belirteceğimiz kötü haberlerden bir tanesi, önceki oyunda ölen Joker’ in bu oyunda geri dönmeyecek olmasıdır. Ayrıca oyunda hiç beklemediğiniz kadar Scarecrow ve Penguin gibi kötü karakterde bulunmaktadır.

Batman Arkham Knight Sistem Gereksinimleri

Batman serisinin birçok filmini izlediniz ama hiç oyununu oynamadıysanız bu oyunu kesinlikle oynanacak oyunlar listenize eklemelisiniz. Sistem gereksinimlerine baktığımızda minimum düzeyde cihazınızda Windows 7 işletim sistemi, İntel Core i5 işlemci, 6 Gb ram kapasitesi, 2Gb NVİDİA GeForce ekran kartı ve 40 Gb HDD kullanılabilir veri alanı bulunması gereklidir.

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.