Ana sayfa » Yarattığı Bağımlılıkla Öldüren Oyun Listesi

Yarattığı Bağımlılıkla Öldüren Oyun Listesi

Siz oyun oynarken dışarıdan bakan bir insan sandalyede veya internet kafede oturup rahatça takıldığınızı düşünebilir, fakat esas durumsa bu sırada sizin aklınız yoğun evrelerden geçmektedir ve bazı talihsiz oyuncular sağlıklarından bile olabiliyor. Aşağıda sizler için sonucunda talihsiz olaylar getiren öldüren oyun listesini sıraladık. Bu oyunlar bizlere gerçek hayatta “continue” tuşuna basamadığımızı gösteriyor.

5- World of Warcraft – Çocuk İhmalinden Ölüm

article-1394903-0C6FF86B00000578-128_634x622

MMORPG oyunlarının en bilinen özelliği fazlasıyla kendilerine bağımlı etmeleri. Bazı insanlar oyun dünyasına o kadar çok giriyor ki böylelikle gerçek hayattaki sorumluluklarını unutuyorlar. Rebecca Colleen Christie’nin hikayesi bu durumun en kötü halini gösteriyor: o kadar fazla Warcraft oynadı ki sonucunda 3 yaşındaki kızı açlıktan öldü. Yetkililerin araştırmasına göre Christie kızı için 911’i aramadan önce durmadan 15 saat boyunca WoW oynadı. Christie 25 yıllık hapis cezası aldı.

4- Wii Ölümü

Weirdest-Deaths-Jennifer-Strange-wii

2007’de Nintendo Wii bulmak oldukça zordu; KDND isimli radyo istasyonu Wii konsolu ödüllü bir yarışma düzenlemeye karar verdi. Yarışma idrar yapmadan gereğinden fazla su içmekti ve en sona kadar içebilen konsolun sahibi olacaktı. Fakat şöyle bir gerçek var; su zehirlenmesinden ölmek oldukça mümkün. Jennifer Strange isimli kadın yarışmayı kazanamadıktan sonra eve geldiğinde yere yığılıp can verdi. Radyo istasyonu 10 kişiyi işten çıkardı ve 16 milyon dolar tazminat ödedi.

3- FarmVille – Çocuk Cinayeti

0202farmville990

Evet, FarmVille’in bile öldüren oyun listesinde bir yeri var. Alexandra Tobias isimli 22 yaşındaki annenin FarmVille bağımlılığı o kadar fazlaydı ki, oyunu oynarken ağladığı için ve oyununu böldüğü için 3 aylık oğlunu ölene kadar salladı. Yaptığından dolayı 50 yıllık hapis cezasına çarptırılan Tobias, bebeğini susturmak için bazen bebeğinin kafasını bilgisayar monitörüne vurduğunu mahkum arkadaşına itiraf etti.

2- Legend of Mir 3 – Uykuda Cinayet

lom3_2

Başka bir MMORPG’nin getirdiği mahvolmuş öldüren oyun hikayelerinden biri de 2 Legend of Mir oyuncusu Zhu Caoyuan ve Qiu Chengwei adlı iki kişiye ait. İki oyuncu oyunda çok nadir olan Dragon Sabre kılıcını kazandılar. Fakat Zhu’un kılıç hakkında başka planları vardı ve kılıcı Qui’nin izni olmadan eBay’de 2005’te satışa çıkardı. Satıştan yaklaşık 870 dolar kazandı. İki oyuncu parayı bölüşmek konusunda anlaşamadılar ve Qui arkadaşı Zhu’yu uykusunda bıçakladı.

1- EverQuest – İntihar

jatek-shawn-woolley-1

EverQuest, nam-ı diğer “EverCrack” veya “NeverRest”, partnerleriyle arasındaki ilişkinin partnerlerinin bağımlılıklarından dolayı bozulmasını önlemek için harekete geçirilen yardım gruplarına rağmen World of Warcraft’tan sonra en çok bağımlıya sahip oyunlardan biri. Shawn Wolley EverQuest bağımlılığını 2002’de üst boyutlara çıkardı, işinden çıktı. Ailesinin Şükran Günü davetini umursamadıktan sonra akrabaları Wolley’nin cesedini EverQuest oyunu hala bilgisayarda açıkken silahla kendini vurmuş halde buldu. Wolley’nin neden intihar ettiği hala bilinmiyor fakat oyundaki kötü bir durumdan dolayı olduğu olabilir.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.