Ana sayfa » NASA Astoronotların Pokemon Avı Yapamayacaklarını Açıkladı

NASA Astoronotların Pokemon Avı Yapamayacaklarını Açıkladı

Pokemon GO resmi olarak dijital bir fenomen haline geldi. Tanışma programı Tinder’ı kullanan insan sayısı Pokemon avı yapan insan sayısından daha az duruma gelmiş halde. Nintendo’nun satışları %25 oranla bir anda artmış durumda (Şirketin 30 yıldan beri en iyi haftası). Milyonlarca insanın Pokemon avı yapmasına rağmen hala daha uygulama hakkında cevaplanmamış sorular mevcut. Zapdos ve Mewtwo gibi efsanevi Pokemonların nerede olduğu gibi sorular var. Nerede saklanıyor bu Pokemonlar? Uzaylılar hakkında çalışma yapıldığı dedikodularının olduğu Area 51’de mi?  Çernobil’de mi? Ya da Uzayda mı?

Maalesef son sorunun cevabını bizler de bilmiyoruz. Fakat bugün dün erken saatlerde bilim ve uzay muhabiri Miriam Kramer, Uluslar arası Uzay İstasyonu’nun Twitter hesabına çok önemli bir soru sordu: “İstasyon’da Pokemon GO oynayabiliyor musunuz?”. NASA’nın cevabı uzun sürmedi:

 “Maalesef hayır. Akıllı telefonlar var fakat personel onları sadece araştırma için kullanabiliyor ve internetleri yok.”

Astronotlarımız “bilim” ile o kadar meşgul ki milyon dolarlar harcanan projeler arasında internet isteyemiyorlar ve arada bir etrafta dolanan Mewtwo var mı diye kontrol edemiyorlar. Eğer Mewtwo bir yerlerdeyse o da uzaydadır. Çizgi filmde de öyle gördük değil mi?

Pokemon GO Mewtwo

Fakat bu sorunun cevabını biliyoruz. Mewtwo’yu İstanbul, Bakırköy yakınlarında yakalayan tanıdıklarımız var. Yine de uzayda Pokemon avı yapılıp yapılamayacağını pek bilmiyoruz. Kaliforniya’daki Jet laboratuvarında bir Gym mevcut. Uzay da neden Pokemon olmasın ki? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.