Takip Et
Ana sayfa » ARMA III » Arma III Tanıtımı

Arma III Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Geliştiriciliğini ve yayıncılığını “Bohemia Interactive” yapan oyunun diğer serilerine yenisini ekleyerek devam ettiğini görüyoruz. Oyuncusunun beklediği tam bir askeri operasyon oyunu olduğunu söyleyebiliriz. Çeşitli görevlerle veya çeşitli bölgeleri sahiplenerek oyuncuların kendilerine küçük bir üs oluşturabildiği bir oyundan bahsediyoruz. Oynamasının ne kadar zevkli olduğunu şimdiden söyleyelim.

Diğer serilerde olduğu gibi Arma III‘de de yapılabilecek şeylerin bir sayısı yok, çeşitli silah modelleri, medikal ürünler, silahlar için parçalar ve çeşitli arabalar askeri araçlardan tutun offroad araçlarına kadar bir dolu içerik mevcut. Bu oyunu oynarken sıkılmanız mümkün görünmüyor harita o kadar uzun ki git git bitiremiyorsunuz. Peki nerdeyiz? 2030’larda Ege Denizin’deki Yunanistan’dayız. Ekonomik kriz nedeniyle Avrupa Birliği’nden çıkarılmış bir Yunanistan’dayız.

Oyunun kısaca hikayesi; NATO kuvvetleri ve bunların karşısında büyük bir gelişme gösteren, Yunanistan bulunan Savunma Radarını da yok eden (Batı için büyük bir tehlike arz ettiği açık) İran Kuvvetleri. Tüm Batı İran’ın ilerlememesi için engel olarak Ege Bölgesini ele almaya ve böylece İran Kuvvetleri’ni püskürtmeye çalışıyor.

Oyunu SinglePlayer mod şeklinde İngiliz Özel Harekat Birliğinden Captain Scott Miller olarak oynuyoruz. Aynı zamanda tek başımıza FPS tarzı oynayarak istediğimiz silahı seçebiliyor istediğimiz şekilde silah üzerinde oynama yapabiliyor olmamız büyük bir artı olmuş. Görevler yapabileceğimiz bir çok konu mevcut olması oyuna bağlanmak için büyük bir neden gibi duruyor, tek başınıza yapabileceğiniz gibi büyük bir birliği yöneterek de oyunu oynayabiliyorsunuz.

Single Player modu olur da Multi Player mod olmaz mı! Tabi ki var ve oyunun en çok zevk aldığınız diğer bir yanı burası arkadaş çevrenizle online olarak hem görev yapabilir hemde büyük bir haritada düşman birliklerini yok etmeye çalışabilirsiniz. Ayrıca haritayı kendinizin dizayn edebileceğiniz bir editör bölümünde olduğunu unutmamak lazım.

Oynayabileceğiniz Platformlar ise; Microsoft Windows, OS X, Linux. Steamden PC için 124,00 TL’ye satın alabilirsiniz.

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 1

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.