Takip Et
Ana sayfa » ArcheAge » ArcheAge Tanıtımı

ArcheAge Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

ArcheAge, çok oyunculu online  rol yapma dünyasının efsaneleri arasında yerini belirleyen, Koreli oyun geliştirici Jake Song yaratıcılığı ile (Lineagenin geliştiricisi) XL Games tarafından ilk olarak 15 ocak 2013 Kore,  Avrupa ve Kuzey amerikada, 16  Eylül 2014 de çinde kapalı beta olarak sunuldu. Günümüz oyun dünyası içerisinde “sandpark” açık içerik tarzı ve “themepark” daya iyi yapılandırılmış oyun deneyim tarzının bir melezi  olarak lanse edildi.

Ücretiz MMORPG‘lerin alışa gelmiş özelliklerinin dışında, karada araçlar, denizde gemiler, denizaltıları ve havada ise planörler ile seyahati mümkün kılan ArcheAge ile kendi krallığınızı da kurabilir ekibiniz ile ittifak ve ittifak kalenizi inşa edebilirsiniz. Hali ile kale olunca diğer ittifak güçlerden kendinizi korumanızda gerekecek. Oyun içerisinde kıtalar arası ticaretinde mümkün olduğunu unutmamak gerekir ki geminizi kuşatmak isteyenlerde olacak!

ArcheAge’de bulunan en belirgin farklılıklardan biri ise Yargı sistemi. Belli bir şikayete ulaşmış oyuncuları mahkemeye çağırıp, oyuncular tarafından belirlenmiş jurinin kararına göre hapise bile gönderebiliyorsunuz.

Ayrıca şunuda belirtmek gerekir ; tamamı ile oyuncuların taleplerine göre gelişecek bir oyun olmasının yanı sıra MMO’lar içerik beklerken, ArcheAge’de içeriği oyuncular belirleyecek.

IRKLAR

ArcheAge’de 3 farklı ırk bulunmakta, Nuia’da bulunan Elfler ve Nuianlar (Batı Kıtası), Haranya’da bulunan Firran ve Haraniler(Doğu Kıtası) ve bu 2 ırka karşı olan Korsanlar. Ayrıca 50. seviyeden sonra bir çok görevi tamamlayıp kendi tarafınızıda kurabiliyor olmanız ArcheAge’in farklılıkları arasında.

SEVİYE

Seviye sistemi ; alışıla gelmişin dışında zorluğu olmayan bir sistemi içerisinde barındırıyor. Normal bir oyuncu ortalama 1 hafta içerisinde 50. seviyeye ulaşabilir,  oyuncular arasında rekor olarak bahsedilen süre 12 saat yönünde. Oyunda 2 farklı seviye bulunuyor, 1. Karakterinize ait olan, kıyafet giyebilirlik eşya kullanabilirliği gerektiren seviye.  2. ise sınıf ağacı seviyesi, bu seviye becerilerinizi açabileceğiniz ve becerilerinizin güçlülüğünü belirleyen seviye.ArcheAge’nin fantastik dünyası içinde etrafı gezerken görev, görev yaparken gezintiye çıkıp denizlere yelken açan keşiflerde bulanacaksınız.

SINIFLAR

ArcheAge’de farklı becerilere sahip 10 tane sınıf ağacı bulunmakta. İlk seviyede 1 sınıf ağacı seçilirken,bu sınıf ağacı kendinizi koruma ve saldırı becerilerine sahip.  5. ve 10. seviyede 2 farklı sınıf ağacı daha seçebiliyorsunuz.

Bu sistem oynama tarzı ve şeklinize göre tamamı ile sizin tercihinizde. Defansif bir sınıf iseniz kalkan, kendinize can/kür verebilecek beceriler içinse istihkâm (Fortification) ağacını  seçebilir diğer ağaç sınıfları ile birleştirebilirsiniz. Böylece daha defansif bir karaktere sahip olabilirsiniz.

COMBAT SİSTEMİ

Klasikleşen tab-targetting kullanımının yanı sıra belirli becerileriniz ve farklı beceriler ile kombo oluştutabilir ve sürekli kullanımda fazladan hasar verebildiğiniz gibi yavaşlatma vb. ekstra özelliklere sahip olunada biliniyor ve bu kombo çeşitliliği sizin keşfinizi bekliyor.

Bu becerilerin dışında ArcheAge’de rakibe hasar vermeye kullanabileceğiniz farklı araçlarda mevcut. Savaş gemileri, planörler, ve tanklar ve hatta binekler!

BİNEKLER

ArcheAge binekleri oyun içerisindeki çeşitliği ve kolaylıkları açısından geniş bir yelpaze sunuyor. Bir binek sahibi olmak diğer MMO’lara göre biraz daha keyifli ve zahmetli. Üstelik bu binekler sadece hayvanlar ile sınırlandırılmadığı gibi gemiler tanklar planörler gibi bir çok binekte mevcut.

Ayrıca bineklerin seviye ve kendine göre yetenekleride mevcut.

PVP

Daha çok PVP ağırlıklı olan ArcheAge, kale kuşatmaları, deniz savaşları vb. bir çok pvp farklılıkları sunuyor. ArcheAge’de oyunun neredeyse tamamı PVP’ye açık. Başlangıç bölgeleri dışında 30 seviye üstü bölgeler tamamı ile PVP’ye uygun bir şekilde hazırlanmıştır. Sadece rakiplere değil kendi tarafınızda saldırı yapabildiğiniz gibi bunun bir suç olduğunuda unutmamanız gerekir. Yukarıda bahsini ettiğimiz Mahkeme sistemi kapsamında yargılanabilirsiniz!

Minimum:

 • İşletim Sistemi: Windows XP SP 3
 • İşlemci: Intel® Core™2 Duo 2.4 GHz veya AMD Athlon™ X2 2.5 GHz
 • RAM: 2 GB
 • Ekran Kartı: Geforce 8000 veya Radeon HD 4000
 • DiretX: Versiyon 9
 • Ses Kartı: DirectX Uyumlu
 • HDD: 30 GB

Önerilen:

 • İşletim Sistemi: Windows XP SP 3
 • İşlemci: Intel® Core™ i7
 • RAM: 4 GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 675MX veya Radeon HD 6670
 • DiretX: Versiyon 10
 • Ses Kartı: DirectX Uyumlu
 • Hard Disk: 45 GB Boş Alan

Oynanacak Oyunlar olarak denemeniz gereken bir MMORPG dünyası diyebiliriz.

İyi oyunlar!

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.