Takip Et
Ana sayfa » Anno 2205 » Anno 2205 Tanıtımı

Anno 2205 Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Geliştiricisi Blue Byte olan ve yayımcılığını ise Ubisoft tarafından yapılan bir şehir kurma tarzında simülasyon oyunudur. Anno serisinin yeni oyunu olan Anno 2205 şehir kurma planlarının yapıldığı oyunlar arasında yerini almış görünüyor.

Anno 2205‘in kısaca hikayesi ise; oyunda bir şirketin lideri konumunda başlayarak diğer tüm şirketlerle büyük bir rekabet halinde devam ediyorsunuz. İlk başlarda oyuncular bu dünya üzerinde şehirler kurmaya başlayarak büyük metropoller inşa etmeye çalışmaktadır. Nüfus oranınız konusunda ise ne kadar nüfusunuz fazla ise şehriniz o kadar büyük olacak ve aynı zamanda ekonominiz de devasa boyutlara ulaşabilecektir. Ekonomiyi canlı tutmanın diğer bir yolu ise robot üretimleri yaparak tesisleri ve şehrin altyapısını sağlam yapmanıza bağlı olacaktır. Diğer bir yol ise mal üretimi yapmak olacaktır. Binaları ise sadece kurarak bırakmak yeterli olmayacaktır, çünkü binalara ayrıca eklenti tarzında farklı parçalar takarak işlevlerini geliştirebilirsiniz. Bu sayede de binaların verimliliğini artırmış olacaksınız. Tüm bu gelişimleri yaparken de o şehir içerisinde yaşayan insanları mutlu etmeniz gerekiyor. Bu durumu ise daha fazla mal üreterek veya yapılarda yükseltmeye giderek yapabilirsiniz.

Anno 2205‘in diğer bir güzel yanı ise, sadece belirlenmiş olan bir dünya üzerinde durmuyorsunuz. Ayrıca Ay’a rocket gönderebiliyorsunuz ama bunun için ise biraz uğraşmanız gerekiyor gerekli ekonomiye sahip olmanız ve gerekli araştırmaları yapmanız gerekiyor. Ay’a direk rocket göndermeniz mümkün değil, ilk önce gerekli araştırmaların yapılacağı tesisleri kurmanız ve araştırmaları tamamlamanız gerekiyor. Tüm araştırmaları bitirdikten sonra Ay’a koloninizi yerleştirebilir ve neredeyse bir şehir inşaa edebilirsiniz.

Kısaca Anno 2205‘de yapabileceklerinizin bir sınırı yok isterseniz dünya üzerinde kalabilir isterseniz Ay’a çıkarak kendinize şehir bile kurabilirsiniz. Dolayısıyla hem Dünya ‘daki hem Ay üzerindeki şehrinizi yönetebilirsiniz.

Oyundaki görseller ise sanki size geleceği anlatır tarzda ayarlanmış görünüyor. Neredeyse 2205 yılına sizi götürmeyi hedeflercesine. Görebileceğiniz görüntü ve simgeler ise grafiksel anlamda oyuncuya güzel dakikalar geçirmesi için büyük bir fırsat.

Anno 2205‘i Microsoft Windows platformu üzerinden SinglePlayer olarak oynayabilirsiniz ve Steam üzerinden satın alabilirsiniz. Steam fiyatı ise 138,00 TL’dir.

Oynayabileceğiniz sistemler ise; en düşük olarak: işlemci intel core i5 veya daha üzeri, ekran kartı olarak Nvidia Geforce GTX460 1gb, 4 gb RAM, 35 gb boş alan ve Windows 7/8/10 64 bit işletim sistemine ihtiyacınız olacaktır. Önerilen sistem ise: işlemci olarak intel core i5 veya AMD FX4100, ekran kartı olarak Nvidia Geforce GTX680 2gb veya daha üstü, 8 gb RAM, 35 gb boş alan ve Windows 7/8/10 64 bit işletim sistemi gerekmektedir.

OynanacakOyunlar olarak iyi oyunlar dileriz.

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.