Takip Et
Ana sayfa » AION » AION Tanıtımı

AION Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Online oyun dünyasına büyük bir damga vuracak, NCsoft tarafından yapılan Kore çıkışlı CryEngine motorlu devasa MMORPG oyunu AION online dünyasına hoş geldiniz.

Aion, 2009 yılının Eylül ayında Gameforge firması Avrupa sunucuları ile oyun dünyasında farklı bir çığır açtı. Çin’de yayınlanmasının hemen ardından ilk dört günde bir milyondan fazla oyuns everin dikkatini çekmeyi başardı. Amerika’da ise bu rakam dört yüz bin ile ön sipariş aldı.

Aion’da oynayabileceğimiz dört farklı sınıf ve bu sınıflarda kendi içinde ikiye ayrılmaktadır. Karakter oluşturma ekranında bulunan çeşitlilik bizleri bambaşka bir dünyaya kapılarını açar. Bu fantastik dünyanın içinde karakterinize şekil verebilmek için fazlasıyla zaman harcamanız gerekecek.

Aionda, Elyos, Asmodian ve Balaur adlı ırkların bitmek bilmeyen mücadelelerini konu almakta. Bu mücadelede bizlerde tarafımızı seçip karşı ırkın oyuncularını saf dışı bırakmaya çalışacağız.

Oynanacak Oyunlar olarak sizlere Irklar ve Sınıflar hakkında bilgiler verelim.

IRKLAR

Elyos: Atreia’nun güneyinde yaşayan Elyos halkı, güneş tarafından kutsandıklarına inanırlar. Ezeli düşmanları Asmodians’ların vahşi ve nefret dolu yaratıklara dönüşen karanlık yaratıklar olduğunu düşünürler.

Asmodians: Elyosların aksine Ateria’nın kuzeyinde, Elyoslardan farklı olarak gün yüzüne çıkmamış karanlık meleklere benzeteceğimiz bu halk, gezegendeki zorlu şartlara ayak uydurmuş ve hayatta kalmışlardır. Bu zorlu direniş içerisinde mükemmel bir evrim geçirerek tüm zorlu şartlara ayak uydurur hale gelmiştir.Elyoslar gibi uçabilen Asmodianslar siyah kadatlara sahiptirler. Pandaemonium yegane korucusu olan bu halk, Elyosların kendilerine göre daha dayanıksız olduğuna inanırlar.

Balaur: Alteria’ya gezegenine hükmetmek için Aion tarafından kutsanan bu Balaur’lar ihanetleri sonucunda diğer halklar üzerinde bir hüküm sürmüşlerdir.Empyrean lordları tarafından Abysse zindanlarına sürülen Balaurlar zamanla zindanda kaçmanın yolunu bulup Alteria gezegeninde terör estirmeye başlamışlardır.

SINIFLAR

Savaşcı(Warrior):  Yüksek tahrip gücü olan, yakın dövüş silahları kullanabilen bu sınıf ileri seviyelerde Temlar yada Gladyator olabilmektedir.

Templar: Tamamı ile defansif olan templarlar ekibinizin ana unsuru ve as adamıdırlar.Yüksek defans ve savunma becerilerine sahip olan bu sınıf tüm zorlu mücadeler için dizayn edilmiştir.

Gladyator: Templarlar gibi bu sınıfta yakın dövüş savaşçılarıdırlar ve güçlüdürler. Temlarlar gibi defanstan ziyade daha çok rakibe daha çok hasar vermesi için görevlendirilmiştir.

İzci(Scout): Bu sınıfın en belirgin özelliği çevikliği ve süratidir.Gizlenme yetenekleri onlaru youna başlamak için dizayn edişmiştir.

Suikastçi(Assassin): En yüksek anlık hasar gücüne sahip olan bu sınıfın en belirgin özelliği çok hızlı bir şekilde rakibi ekarte etmesidir.Kılıç ve hançer uzmanı olabilen suikastçiler rakiplerine sinsice yaklaşıp beklemedikleri anda hasar verebilirler.

Korucu(Range): Yay kullanmakta usta olan korucular, okları ile rakiplerini bozguna uğratabilir. Suikastçı gibi kılıç ve hançerde kullanabilen bu sınıfın en büyük özelliği tuzak kurabilir olmalarıdır. Tuzakları sayesinde rakiplerini yavaşlatarak yayını kullanabilecek mesafeyi ayarlayabilirler.

Keşiş (Priest): Ekibin olmazsa olmazı olan priestler, ekibi hayatta tutan, kutsayan, iyileştiren ve güçlendiren özelliklerin dışında, zırh kullanımı ile mükemmel dirence sahip olurlar.

Rahip(Cleric): Genel olarak keşiş özelliklerinin yanı sıra ileriki seviyelerde ölen grup üyelerini yaşama geri döndürme özellikleri ile bilinirler. Dirençlerinin önemini şöyle açıklaya biliriz, rahip düşerse ekip düşer!

İlahici(Chanter): İlahi söyleyerek ekibin morel seviyesini yükselterek durumu avantaja çeviren bu sınıf, rahipler kadar dirençliği olmasada arkadaşlarını iyileştirebilir ve büyü yaparak rakibe yüksek hasarda verebilirler.

Sihirbaz(Mage): Elementlere hükmede bilen siharbazlar, yıldırımları ateşi kullanarak rakiplerine korku saçarlar. Defansları diğer sınıflara göre daha az donatılmış sihirbazlar arka saflardan saldırı yaparlar. Çeşitli büyüleri ile rakipleri uyutabilir bitkilere hükmederek rakiplerini diskalifiye edebilirler. Rakibin ruhlarına bile hükmedebildiği söylenen bu ırk tam anlamı ile sihrin ustalarıdır.

Efsuncu(Sorcerer): Ateş, toprak, su ve havayı kullanabilen bu sınıf yüksek hasar gücüne sahiptir.Ellerindeki büyü kitaplarını adeta bir kılıç gibi kullanır tüm güçlerini felakete dönüştürebilirler.

Ruh Efendisi(Spiritmaster): Doğanınn ruhlarına hükmedebilen bu sınıf ruhları istediği gibi yönledirebildiği gibi rakibe yüksek hasar verebilmek için kullanır.Ruh efendileri çağırdıkları ruhlar ile oyunda tek başına hareket edebilen sınıflardır.

Aion‘un bu büyülü ve fantastik dünyası mükemmel bir grafik dizaynı ile sizleri bekliyor!

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

1 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.