Takip Et
Ana sayfa » Agar io » Agar io Tanıtımı

Agar io Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Agar io 2015 yılına damgasını vuran, tarayıcı üzerinden oynanabilen oyundur. Agar io 2 boyutlu olarak çevrimiçi oynanabilmektedir. Oyunun amacı hücre besleme ve diğer hücreleri yemeye dayanmaktadır. Çevrim içi oynayabileceğiniz Agar io android, İos ve İnternet tarayıcınız üzerinden toplamda üç farklı platformda oynanabilmektedir. Bu eğlenceli hücre oyununu, Türkiye, Güney Kore, Kuzey Amerika, Avrupa, Rusya, Doğu Asya ve Çin gibi farklı ülkelerde bulunan sunuculardan herhangi birisine bağlanarak oynayabilirsiniz.

Agar io Oynamak için buraya tıklayabilir ya da ana sayfamız üzerinden doğrudan oyna butonuna basabilirsiniz.

Agar io Oynanış

Agar io, Oyuna ilk girdiğinizde sizin adını verdiğiniz hücreniz karşınıza çıkacaktır. Hücrenizi bilgisayarınızın faresi ile sağa, sola, yukarı ve aşağıya hareket ettirerek çevrenizdeki pelet parçalarını yiyebilirsiniz. Bu şekilde çevrenizdeki pelet parçalarını yiyerek hücrenizi büyütebilirsiniz. Hücreniz ne kadar çok büyürse size rakip olacak hücreler azalacaktır. Oyun içerisinde hücrenizi büyüteceğiniz peletlerin yanı sıra birde virüsler bulunur. Sizden büyük virüsün içerisine saklanarak sizden büyük rakip hücrelerden korunabilirsiniz. Hücreniz virüslerden daha büyük olduğu durumlarda bu virüsler sizlere oyun içeresindeki başka bir tehdit unsuru oluyor. Büyük hücrenizle bir virüsün içinden geçerseniz beslediğiniz hücreniz ufak parçalara ayrılacaktır ve diğer hücreler tarafından bu parçalar yenmek isteyecektir. Virüsler tehlike olduğu kadar oyun içerisinde aynı zamanda rakiplerinize karşı birer yardımcı unsurdur. Kendinizden eksiltmek kaydıyla virüslere yapacağınız pelet takviyesi sayesinde virüsleri çoğaltarak rakiplerinizin üstüne fırlatabilir ve rakibinizi küçük parçalara ayırabilirsiniz. Bu sayede sizden büyük rakiplerinizi yiyerek kendi hücrenizi daha hızlı büyütebilirsiniz. Oyun içerisindeki diğer bir hamle ise mevcut hücrenizi space tuşu ile ikiye bölmenizdir. Özelikle yakalayamadığınız, kendinizden küçük rakip hücrenizi yemek için rakibinize karşı farenizle nişan aldıktan sonra space tuşuna bastığınızda hücrenizin yarısı, hızlı bir şekilde rakibinizin üzerine giderek onu yeme imkânı bulur. Kısa Agar io oynanışı bu şekildedir, bu eğlenceli oyun içerisinde hızlı büyümek için birçok taktik geliştirilebilir.

Agar io, çevrim içi oynanabilmektedir. Oyun içerisinde dört farklı oyun modu bulunmaktadır. FFA oyun içeresinde herkesin tek başına bir birini yiyebildiği oyun modudur. Teams adından da anlaşılacağı gibi takım oyunu oynayabileceğiniz moddur. Experimental oyun modu oyunda hızlı büyümek isteyen oyucuların tercih ettiği oyun modudur. Bu modda oyun içinde küçük pelet parçası üreten üreteçler bulunmaktadır. Son olarak Party modu bulunmaktadır. Bu oyun modu FFA modu ile aynı olmakta ve sadece url oluşturarak bu url’nin paylaşıldığı kişilerle oynanan oyun modudur.

Bu popüler oyun hala oynanacak oyunlar listenizde değilse kesinlikle eklemelisiniz. Telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan oynayabileceğiniz bu oyun için çok yüksek performanslarda gerekli değil. Oyunu güncel internet tarayıcısı çalıştıran herhangi bir bilgisayar ile oynayabilirsiniz.

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.